خانه / اخبار / کرونا چه تاثیری بر تجارت با چین و عراق می‌گذارد؟

کرونا چه تاثیری بر تجارت با چین و عراق می‌گذارد؟

رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته لااقل در کوتاه‌مدت کرونا در تجارت ایران با دو شریک مهم یعنی چین و عراق تاثیری نخواهد گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، محمد لاهوتی در گفت‌وگویی اظهار کرد: در رابطه با چین آنچه که تاکنون رخ داده تصمیمات داخلی این کشور برای محدود کردن کرونا و کاهش شیوع آن بوده است. آخرین برآوردها نیز نشان می‌دهد که چین محدودیت خاصی برای واردات کالا به این کشور در نظر نگرفته است.

به گفته وی، آنچه که در حال حاضر رخ داده کاهش تقاضای برخی کشورها برای واردات کالا از چین بوده، اما در مسیر مخالف یعنی واردات چین، چنین اتفاقی رخ نداده و از این‌رو بازار صادراتی ایران در چین فعلا تهدید نشده است.

رییس کنفدراسیون صادرات ایران درباره‌ی آخرین وضعیت تجارت با عراق نیز اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های دولت عراق رفت و آمد ایرانی‌ها به این کشور محدود شده اما این موضوع شامل حال محموله‌های تجاری و اقتصادی نمی‌شود.

لاهوتی ادامه داد: در حال حاضر تعداد زیادی از کامیون‌های ایرانی برای ورود به کشور عراق در مرز قرار دارند و آمد و شدشان ادامه دارد. با این وجود عراق به منظور جلوگیری از شیوع کرونا وضعیت سلامت رانندگان ایرانی را بررسی می‌کند اما این به معنای توقف صادرات به عراق نبوده و نخواهد بود.

به گفته رییس کنفدراسیون صادرات ایران هرچند شیوع کرونا در رفت و آمد هیات‌های تجاری می‌تواند محدودیت‌هایی را به وجود بیاورد، اما لااقل در کوتاه‌مدت بر بازار صادراتی ایران تاثیری نگذاشته است.

منبع : ایسنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *