خانه / اخبار / معاون وزیر راه: ایران بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می‌سازد

معاون وزیر راه: ایران بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می‌سازد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تفاهم اولیه انجام شده بین ایران و سوریه، ساخت حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی است تا سازندگان بخش خصوصی ما بتوانند در شهرهای مختلف این کشور ساخت و سازهای خود را آغاز کنند.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، «محمود محمودزاده» امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه بین المللی ساخت و ساز در جمع خبرنگاران با اشاره به امضای تفاهمنامه‌ای بین وزیر راه و شهرسازی کشورمان و وزیر مسکن سوریه در هفته‌های گذشته، افزود: برپایه آن مقرر شده سه شرکت دولتی بین دو کشور برای بسترسازی حضور انبوه سازان و افراد واجد شرایط در حوزه‌های ساختمان، زیربنایی و حمل و نقل، جاده، راه و غیره، همچنین حوزه مهندسان مشاور و مطالعات اقدام کنند.

وی تاکید کرد: هیچ سرمایه‌گذاری از سوی دولت ایران در این طرح انجام نشده و فقط بازار کاری برای بخش خصوصی خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حوزه مقاوم‌سازی در سال‌های گذشته به دلیل پایین بودن قیمت مصالح ساختمانی و بالا بودن هزینه‌های ساخت، به صرفه بود که پیش از به پایان رسیدن سن فنی ساختمان‌ها، تخریب و بازسازی شوند.

محمود زاده گفت: از حدود هشت سال پیش با توجه به رشد قیمت مصالح ساختمانی با پدیده خرید و فروش واحدهای کارکرده و رونق آن مواجه شدیم، زیرا منطبق با توان خرید مردم بود.

وی بیان داشت: در این پیوند، وزارت راه و شهرسازی در حوزه مقاوم سازی به تدوین ضوابط و مقررات پرداخت تا به عنوان چارچوب استاندارد و قانونی بر مقاوم سازی نظارت داشته باشد و مهندسان بر اساس آن ضوابط کار کنند تا ایمنی و امنیت ساکنان ساختمان ها فراهم شود.

این مقام مسوول یادآور شد: انبوه سازی جزو سیاست‌هایی است که به تازگی وزارتخانه در دوره مدیریت جدید خود ارائه کرده و در این راستا به ارائه طرح اقدام ملی پرداخته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در این طرح ارائه شده که ثبت نام آن از نیمه آبان ماه گذشته آغاز و تا اواخر آذر ماه ادامه داشت و بیش از ۲۴۰ هزار واحد در شهرهای مختلف و حدود ۲۰ هزار واحد در بافت های فرسوده در این طرح ثبت نام کردند.

وی گفت: در نهایت حدود ۵۸ درصد در کل کشور واجد شرایط برای حضور این طرح شناخته شدند و از فردا (دوشنبه) به افراد واجد شرایط اطلاع‌رسانی می‌شود تا به مکان هایی که در سامانه‌ اطلاع رسانی شده، مراجعه تا برای تکمیل پرونده، معرفی به بانک و ادامه روند اجرایی اقدام کنند.

محمودزاده اظهار داشت: این طرح باعث شده بستر بزرگی برای ساخت و ساز در کشور ایجاد شود، به طوری که در فاز نخست بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته و حدود ۴۰ میلیون متر مربع زیربنا را شامل می‌شود که می‌تواند بازار خوبی برای تولیدکنندگان مصالح، سازندگان و اقتصاد کشور باشد و موجب اشتغالزایی و پایین آمدن قیمت تمام شده برای متقاضیان مسکن شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خاتمه درباره این نمایشگاه گفت: سعی شده علاوه بر آنچه که تاکنون در نمایشگاه های سنتی عرضه می شده، موضوعات جدید مثل استارتاپ‌ها، بیمه و تامین مالی گنجانده شود تا برای چرخه کامل صنعت ساختمان بسترسازی شود.

در ادامه آمده است ، نخستین نمایشگاه بین المللی ساخت و ساز امروز در مراسمی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد.

در این نمایشگاه، شرکت‌های مهندسی، طراحی، صنعتی و شرکت‌های سازنده، نوین‌ترین نقشه‌ها، طرح‌ها، فناوری‌های جدید ضدحریق، نمای مدرن، نماهای سنتی، ماشین آلات و تجهیزات پرس و دیگر صنایع مرتبط با ساخت و ساز را ارائه کردند.

این نمایشگاه در فضایی افزون بر ۳۶ هزار مترمربع برپا شده که از امروز (۱۳ بهمن) تا ۱۶ بهمن ماه از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *