خانه / اخبار / اولین کارگاه ” آشنایی با بازار سرمایه و فرایند پذیرش شرکت ها در بورس ” برگزار شد .

اولین کارگاه ” آشنایی با بازار سرمایه و فرایند پذیرش شرکت ها در بورس ” برگزار شد .

اولین کار گاه ” آشنایی با بازارسرمایه و فرایند پذیرش شرکت ها در بورس ” روز یکشنبه در انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران در این کار گاه اساتید دانشگاه های تهران و شهید بهشتی ، آقایان دکتر علیرضا میر غرب و اویس باقری حضور داشتند .

میرعرب در این کارگاه با اشاره به ضرورت بازنگری به فعالیت های شرکت عضو درانجمن گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم های ظالمانه نگاه شرکت ها به حضور در بورس یک ضرورت است .

وی اضافه کرد : پیوند دانشگاه با انجمن می تواند در راستای تقویت فعالیت های شرکت های عضو و هم افزایی بیشتر موثر باشد .

به گفته میرعرب ، بسیاری از شرکت هایی که در داخل و خارج از کشور پروژه دارند .

نیازمند تامین سرمایه برای روند فعالیت های خود هستند که از طریق حضور در بورس می توانند به حیات خود ادامه دهند .

در ادامه این کارگاه ۲ ساعته ، باقری که مدیر برنامه ریزی و تحقیقات بازار و شرکت کارگزاران بانک آینده نیز می باشد ، به چگونگی و روند حضور شرکت ها در فرایند پذیرش بورس پرداخت.

وی اشاره کرد که آشنایی با حضور در بورس و انجام فرایند آن در بخش تامین مالی ( فایناس ) برای شرکت ها امری ضروری است .

باقری با اشاره به روند حضور در بورس به بازار سرمایه و بازار پول نیز اشاره کرد و گفت : در حال حاضر ۶۶۰ شرکت در بازار بورس ایران حضور دارند .

به گفته وی ، بازار بورس واسطه ای بین تولید کنند گان و مصرف کنندگان است که تحلیل در بازار سرمایه با روش های تکنیکال ، بنیادی و روش نوین ( تئوری ) صورت
می گیرد .

این کارشناس ارشد خبره بازار بورس در ادامه افزود: شرکت های باید از تجارب شرکت های کارگزاری بورس که در حال حاضر حدود ۹۰ مجموعه فعال است ، بهره ببرند و می توانند با نگاه کوتاه مدت و بلند مدت به تامین سرمایه برسند .

گفتنی انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران براساس تدابیر جدید آموزشی ، تصمیم به برگزاری گارگاه های آموزشی با حضور اساتید کارآمد و دست اندر کار امور اجرایی در بخش مالی کشور ، برای شرکت های عضو در بخش های بورس ، فرابورس ، تامین مالی ، آشنایی بیشتر با جذب سرمایه و… دارد .

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *