خانه / اخبار / ۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت صادرات به کشورهای همسایه وجود دارد

۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت صادرات به کشورهای همسایه وجود دارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس بررسی‌های کارشناسی انجام شده ۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت صادرات به بازار کشورهای همسایه وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، حمید زادبوم ایران در نشست میرصادراتی قطر و عمان در اتاق تعاون هرمزگان افزود: به ترتیب کشورهای پاکستان و ترکیه بیشترین ظرفیت پذیرش کالاهای تولیدی ایران را دارند که این برای جوانان و فعالان اقتصادی خبر خوبی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ظرفیت و گروه‌های کالایی دارای مزیت صادراتی به این کشورها مشخص شده که بر روی پایگاه اینترنتی این سازمان منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: کشورهای حاشیه خلیج فارس باتوجه به جمعیت و وسعتی که دارند بازارهای خوبی برای برخی کالاهای کشور هستند ولی بازارهای بزرگ مانند روسیه و چین هم مد نظر صادر کنندگان باشد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: حجم مبادلات تجاری بین ایران و قطر ۲۳۰ میلیون دلار و ایران و عمان یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار است که می‌تواند افزیش یابد.

زادبوم اشاره کرد: در ماه‌های آینده کمیسیون مشترک ایران و قطر در تهران برگزار و راه‌های افزایش تبادلات تجاری بررسی می‌شود وهمچنین در حاشیه آن نیز نمایشگاهی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: کشور عمان هم ظرفیت مناسبی برای صادرات کالاهای کشاورزی و صادرات مجدد است که حتی صادر کنندگان می‌توانند از آن برای صادرات مجدد کالاهای خود استفاده کنند.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *