خانه / اخبار / ایجاد بانک اقتصادی مشترک بین ایران و عراق ضرورت است

ایجاد بانک اقتصادی مشترک بین ایران و عراق ضرورت است

رییس اتاق بازرگانی حلبچه اقلیم کردستان عراق گفت: یکی از نیازهای بازرگانان و تجار وجود بانک اقتصادی مشترک بین ایران و عراق است که پیشنهاد می شود این کار مهم به همت مسوولان ارشد هر ۲ طرف انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، پیشوا احمدمحمود روز دوشنبه در نشست مشترک با رییس اعضای اتاق بازرگانی سنندج با اشاره به اینکه چندسالی است که حلبچه استان شده است، اظهار داشت : حدود ۶ ماه است که اتاق بازرگانی هم در حلبچه شروع بکار کرده است.

وی با بیان اینکه حلبچه رخدادهای تلخ زیادی هم چون بمباران شیمیایی سال ۱۹۸۸ را پشت سر گذاشته است، اضافه کرد : در زمان آوارگی مردم ما، ملت کشور ایران به آنها پناه دادند و همیشه خود را مدیون حمایت این ملت می‌دانیم.

رییس اتاق بازرگانی حلبچه اقلیم کردستان عراق افزود: علاوه بر مرز مشترک بین حلبچه و سنندج مشترکات فرهنگی، ادبی و مذهبی هم بین ما وجود دارد.

احمدمحمود به مشوق‌های سرمایه‌گذاری در اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و گفت: هر سرمایه‌گذاری تا ۱۰ سال از پرداخت مالیات معاف است که به دنبال افزایش آن به ۲۰ سال در حلبچه هستیم.

وی با بیان اینکه زمین رایگان در اختیار سرمایه‌گذار قرار داده می شود، اظهار داشت : تمام پروژه به نام سرمایه‌گذار می شود و تمام پول و سودی که کسب می کند را می تواند به شیوه قانونی و بدون هیچ مشکلی از کشور خارج کند.

رییس اتاق بازرگانی حلبچه اقلیم کردستان عراق گفت: شرایط یکسان برای تمامی سرمایه‌گذاران وجود دارد و آسان کاری بیشتری برای سرمایه‌گذاران کرد ایرانی خواهد شد.

احمد محمود یادآور شد: مشکلاتی بین بازرگانان ایرانی و عراقط در اقلیم کردستان عراق پیش آمده است که پیشنهاد می شود از این به بعد قراردادهای بین بازرگانان دو طرف از فیلتر مرکز داوری انجام شود.

وی گفت: از دیگر پیشنهادات ما ایجاد بانک اقتصادی مشترک بین ایران و عراق است و این اقدام باید از حالت تشریفات خارج و عملیاتی شود تا هرچه زودتر بتوانیم مناسبات اقتصادی بین ۲ طرف را تقویت کنیم.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *