خانه / مقالات / اقتصاد هند تا ۶ سال دیگر از آلمان سبقت می‌گیرد

اقتصاد هند تا ۶ سال دیگر از آلمان سبقت می‌گیرد

مرکز تحقیقات تجاری و اقتصادی انگلیس اعلام کرد: که هند تا سال ۲۰۲۶ به هدف گذاری رسیدن به اقتصاد ۵ هزار میلیارد دلاری می‌رسد و با پشت سر گذاشتن آلمان به چهارمین اقتصاد جهان تبدیل می‌شود.

به نقل از راشاتودی، مرکز تحقیقات تجاری و اقتصادی انگلیس اعلام کرد که هند در سال ۲۰۲۶ به هدف گذاری تعیین شده برای تبدیل شدن به یک اقتصاد ۵ هزار میلیارد دلاری خواهد رسید و به چهارمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد.

این مرکز در گزارش خود آورده است هند در سال ۲۰۳۴ به عبارتی ۱۴ سال دیگر باز هم یک پله صعود کرده و به سومین اقتصاد بزرگ جهان بدل خواهد شد.

این مرکز اعلام کرده است که هند توانسته است در سال ۲۰۱۹ با پشت سر گذاشتن فرانسه و انگلیس به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود و انتظار می‌رود این کشور تا سال ۲۰۲۶ از آلمان و ۲۰۳۴ از ژاپن سبقت گرفته و به چهارمین اقتصاد بزرگ در کره زمین بدل شود.

مرکز تحقیقات تجاری و اقتصادی انگلیس اعلام کرد سه کشور هند، آلمان و ژاپن طی ۱۵ سال گذشته به رقابت بر سر تصاحب جایگاه سومین اقتصاد برتر جهان ادامه خواهند داد.

این مرکز اعلام کرده که کاهش رشد اقتصادی هند طی سال جاری فشارها بر دولت این کشور در راستای اجرای شدیدتر اصلاحات اقتصادی در هند را بالا برده است.

اقتصاد هند که سریع‌ترین رشد را در جهان دارد در ماه آوریل و ژوئن سال جاری ۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده که کمترین میزان از سال ۲۰۱۳ محسوب می‌شود.

بانک گلدمن ساکس آمریکا اعلام کرد طی ماه جاری اعلام کرد اقتصاد هند با توجه به بهبود اوضاع اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد.

منبع : فارس

IccairTelegram

همچنین

ظرفیت پویای ۱۵ کشور همسایه ایران و سهم اندک از درآمد ارزی

بهمن صالحی دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران متاسفانه سهم ۲ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *