خانه / اخبار / دبیر کل : اعزام نیروی های متخصص به خارج از کشور باید در قالب شرکت های ایرانی صورت گیرد

دبیر کل : اعزام نیروی های متخصص به خارج از کشور باید در قالب شرکت های ایرانی صورت گیرد

بهمن صالحی دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران معتقد است که اعزام نیروهای متخصص و مهندسین ایرانی به خارج از کشور ، باید در قالب شرکت های ایرانی صورت گیرد .

به گزارش روز چهارشنبه ، وی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه تاکید کرد : اعزام انفرادی نیروها به دیگر کشور ها قابلیت های لازم را ایجاد نخواهد کرد، دولت باید با کمک به شرکت های ایرانی این بستر را فراهم نماید.

دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران افزود : باید از شرکت های ایرانی در قالب خدمات فنی و مهندسی در خارج از کشور حمایت های سیاسی و اقتصادی صورت گیرد .

به گفته وی ،بکارگیری نیروی انسانی متخصص در دیگر کشور ها توسط شرکت های ایرانی در کنار ایجاد اشتغال به ارز آوری ، تقویت فن آوری ، تقویت تجربه و افزایش سرمایه نیز کمک خواهد کرد.

صالحی تصریح کرد : علی الرغم توجه مسئولان وزارت خارجه به همکاری با شرکت های ایرانی ، متاسفانه برخی از سفارتخانه های جمهوری اسلامی در کشور ها همکاریهای لازم را ندارند .

وی با اشاره به سفر روسای جمهوری کشور های همسایه به عقد قرارداد مستقیم با حضور شرکت های کشورشان ، گفت : با توجه به بیش از ۵ دهه فعالیت بسیار از شرکت های توانمند ایرانی در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی و فعالیت های پیمانکاری در بخش های مختلف ، حمایت های لازم و کاملی توسط دولت صورت نمی گیرد.

دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران با تاکید براینکه ظرفیت و برند برخی از شرکت های ایرانی در سطح بالایی از کار و فعالیت ها وجود دارد ، افزود : امروزه بخش خصوصی نیاز مند حمایت های جدی دولت و تصمیم گیران نظام است ، چون وضعیت فروش نفت هر روز با مشکلات جدی مواجه است و این روند جدی تر هم خواهد شد ، صادرات خدمات فنی و مهندسی می تواند ارز آوری و اشتغالزایی خوبی داشته باشد .

صالحی با ابراز تاسف از سفر های برخی از مسئولان به دیگر کشور خارجی که بخش خصوصی و شرکت های بزرگ و کار آمد را برای حضور همراه ندارند ، گفت : شاهد رفتار های سازمان یافته برای همراهی و همکاری با بخش خصوصی و در آمد زایی از دیگر کشور ها وجود ندارد .

وی به برگزاری جلسات و نشست های مکرر با مسئولان دولتی و تصمیم سازان در این زمینه و هم افزایی بیشتر اشاره کرد و افزود : این انجمن بیش از ۲۴۰ شرکت در عضویت خود دارد که هر کدام ظرفیت مناسبی برای اجرای پروژه های برون مرز ها ی در بخش های مختلف دارند، باید دولتی ها به این موضوع اعتقاد و اراده داشته باشند.

پیش از این دبیر کل دفتر کاریابی‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، میزان اعزام نیروی کار ایرانی به خارج از کشور را در هفت ماهه امسال ۲ هزار نفر اعلام کرد .

گفته شده است که برای سال جاری اعزام ۵ هزار نفر نیروی کار تا پایان سال هدفگذاری شده و با توجه به افزایش تعداد دفاتر کاریابی‌ها، انتظار می رود که این هدف محقق شود.

همچنین برای برخی از دفاتر کاریابی‌ها، مجوز تاسیس دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در برخی کشورها نیز صادر شده است .

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *