خانه / اخبار / وزیر صمت باید کمیته مشترک ایران و عراق را تشکیل دهد

وزیر صمت باید کمیته مشترک ایران و عراق را تشکیل دهد

دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران گفت : برای پیگیری مطالبات پیمانکاران و شرکت های ایرانی از عراق ، باید وزیر صنعت ، معدن و تجارت کمیته مشتر ک را تشکیل دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن وی که روز گذشته در کمیته پروژه های عراق سخن می گفت افزود: وضعیت موجود عراق برای اتمام پروژه های پیمانکاران و شرکت های ایرانی در این کشور بسیار سخت و دشوار شده است .

وی تاکید کرد : باید این کمیته هر چه سریعتر به ریاست وزیر صمت تشکیل شود تا مطالبات پیمانکاران ایرانی از کشور عراق وصل گردد.

به گفته صالحی ، عراق به عنوان یکی از بازار های هدف برای صدور خدمات فنی و مهندسی قابل توجه است ، ولی شرایط گذشته توسط نیروهای داعش و دیگر نیروهای تکفیری کار را برای پیمانکاران دشوار کرده و شهادت ۴ نفر از تکنسین ها و مجروحیت ۴ نفر دیگر در نیرو گاه دبیس در شمال این کشور ، نمونه بارز این نا امنی و نا آرامی ها است .

دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران با اشاره به وضعیت نا آرامی ها ی سیاسی و اجتماعی طی ماه های گذشته نیز گفت : شرکت های ایرانی ۶۰۰ میلیون دلار از دولت عراق برای انجام پروژه های خود طلب دارند که متاسفانه در این کشور تاکنون کسی پاسخگو نبوده است .

وی اظهار امیدواری کرد که با بازگشت آرامش به این کشور همسایه و دوست و با حمایت های سیاسی و امنیتی دولت جمهوری اسلامی ایران ، شرکت های پیمانکار ایرانی به حقوق قانونی خودشان برسند.

به گفته صالحی ، استهلاک دستگاه ها ، وجود ماشین آلات ساختمانی مستقر در این پروژه ها در عراق واستقرار نیروی انسانی متخصص و کارآمد این پیمانکاران ، بیش از ۵ سال است که با ضر های جبران ناپذیر مواجه هستند و این رفتارها به این شرکت ها تحمیل شده است .

دبیر انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران با توجه به شرایط بحرانی فروش نفت و تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه کشورهای غربی به سردمداری آمریکا ،صدور خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی می توانند با ترویج و تشویق بهترین گزینه و جایگزین مناسب نفت عنوان کرد و گفت: شایسته است سازمان ها و نهاد های مرتبط با کمک به این شرکت ها در صادرات خدمات فنی و مهندسی به صورت تعریف شده و تشکیلاتی ، این صنعت سودآور و ارزآور را هدایت ، حمایت و نظارت کند.

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *