خانه / اخبار / مهلت صادرکنندگان سال ۹۷ برای بهره‌مندی از معافیت مالیاتی تمدید شد

مهلت صادرکنندگان سال ۹۷ برای بهره‌مندی از معافیت مالیاتی تمدید شد

سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی به منظور مساعدت با صادرکنندگان، توافق کردند کلیه صادرکنندگان سال ۹۷ تا پایان دی‌ماه سال جاری فرصت داشته باشند برای بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی سال یادشده نسبت به رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات مربوطه اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، بنا به درخواست صادرکنندگان و با توجه به شرایط سخت اقتصادی، سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی بعد از هشتاد و نهمین نشست شورای گفت‌وگو توافق کردند به کلیه صادرکنندگان ۹۷ برای بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی همان سال تا پایان دی‌ماه ۹۸ فرصت دهند تا نسبت به رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات مربوطه اقدام کنند.

در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نحوه اجرای جز (۱) بند (ج) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۹۸ با موضوع استرداد مالیات بر ارزش افزوده پس از بازگشت ارز حاصل از صادرات، بررسی و مقرر شد با مسئولیت بانک مرکزی، جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان امور مالیاتی، اتاق ایران و کنفدراسیون صادرات ایران و معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار شود و موضوع به صورت دقیق‌تر مورد مطالعه قرار گیرد و بر اساس آن بانک مرکزی بخشنامه مربوط به چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات و سازمان امور مالیاتی نیز دستورالعمل سازمان امور مالیاتی مربوط به این موضوع را اصلاح کند.

بر این اساس سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی به این نتیجه رسیدند تا به کلیه صادرکنندگان سال ۹۷ تا پایان دی‌ماه سال جاری فرصت دهند برای آخرین بار و به منظور بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی سال یادشده نسبت به رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات اقدام کنند. بدیهی است در پایان مهلت یادشده اطلاعات بازگشت ارز حاصل از صادرات این دست از صادرکنندگان به سازمان امور مالیاتی توسط این بانک ارسال خواهد شد.

همچنین اطلاعات بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان تا پایان آبان ماه سال جاری به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است.

منبع : پایگاه خبری اتاق ایران

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *