خانه / اخبار / پیشنهاد تاسیس بانک مشترک میان ایران و اقلیم کردستان عراق

پیشنهاد تاسیس بانک مشترک میان ایران و اقلیم کردستان عراق

رییس اتاق بازرگانی و صنایع حلبچه گفت: از ضرورت‌های برقراری تجارت موثر، تاسیس بانک مشترک بین ایران و اقلیم کردستان عراق است تا تجارت تسهیل شود.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، «پیشوا احمد محمود» امروز (دوشنبه) در نشست تجاری ایران و عراق با اشاره به قانون سرمایه‌گذاری در اقلیم کردستان عراق، افزود: برای سرمایه‌گذاران در منطقه اقلیم کردستان عراق تا ۱۰ سال امتیازات تجاری و مالی در نظر گرفته شده و واردات مواد اولیه نیز شامل تعرفه نمی‌شود.

وی اضافه کرد: در بند چهار این قانون، استثنایی برای تولیدکنندگانی که در اقلیم کردستان برای تولید، سرمایه‌گذاری کنند لحاظ شده است.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع حلبچه با بیان اینکه شرکت‌هایی که اقدام به ایجاد شعبه در اقلیم کردستان عراق کنند از این معافیت‌ها بهره‌مند می‌شوند، ادامه داد: این موضوع در تمام اقلیم کردستان عراق اجرا می‌شود و البته در استان حلبچه این امتیازات بیشتر خواهد بود.

وی به پنج هزار شهید و ۱۰ هزار مجروح در حمله شیمیایی رژیم بعثی به حلبچه اشاره کرد و افزود: اگر ایران به این موضوع ورود نمی‌کرد ابعاد فاجعه به مراتب بزرگ‌تر بود.
محمود با اشاره به مرز مشترک استان حلبچه با استان‌های کرمانشاه و کردستان، گفت: این فرصتی برای توسعه روابط به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: امیدوارم برای توسعه کار بازرگانی، گام جدی برداشته شود.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع حلبچه با اشاره به اینکه فرصت‌های اقتصادی خالی نمی‌ماند، افزود: با اتاق بازرگانی سنندج نشستی برای ایجاد یک کمیسیون حکمیت برگزار کردیم.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *