خانه / اخبار / وزیر سوری خواستار تشکیل شرکت‌های مشترک تهران و دمشق شد

وزیر سوری خواستار تشکیل شرکت‌های مشترک تهران و دمشق شد

وزیر خدمات عمومی و مسکن سوریه دوشنبه شب بر همکاری سوریه با ایران در سایه تحریم‌های ظالمانه علیه دو کشور تأکید کرد و گفت: برای آن که همکاری میان دو کشور تداوم یافته و به نتایج مطلوب برسد، تشکیل شرکت‌های مشترک در زمینه تحقیقاتی و ساخت وساز ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، “سهیل محمد عبداللطیف” که به دعوت وزیر راه و شهرسازی ایران، به تهران سفر کرده، این سخنان را در دیدار با “غلامرضا انصاری” معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران بیان کرده است.

 وزیر خدمات عمومی و مسکن سوریه با اشاره به اینکه زمینه‌های زیادی برای همکاری تهران و دمشق و بهره‌مندی از تجربه متقابل در زمینه ساخت  وساز و توسعه عمرانی وجود دارد، گفت:

دمشق بدنبال آن است که تأسیسات زیربنایی و بازسازی مناطق ویران شده توسط تروریست‌ها را به کمک متحدانش بازسازی کند.

برای آن که همکاری میان دو کشور تداوم یابد و به نتایج مطلوب برسد، ضرورت دارد شرکت‌های مشترک میان ایران و سوریه در زمینه تحقیقاتی و ساخت وساز ایجاد شود.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه ایران نیز در این دیدار گفت: همانگونه که در مبارزه با ترورسم در کنار سوریه بودیم، در مرحله بازسازی نیز از این کشور حمایت می‌کنیم.

سانا همچنین گزارش داد: عبداللطیف در دیدار با “حسن دانایی فر” مشاور معاون ریاست جمهوری ایران و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه نیز چشم‌انداز توسعه روابط دوجانبه بویژه در زمینه مسکن و خدمات عمومی را مورد بررسی قرار داده است.

عبداللطیف افزود: نقشه راه مشترک ایران و سوریه برای افزایش همکاری‌های دوجانبه تهیه شده است.

دانایی‌فر با اعلام تمایل بخش خصوصی و دولتی ایران برای مشارکت در بازسازی سوریه و توسعه روابط دوجانبه تأکید کرد: طرح دشمنان برای ضربه زدن به ایران، سوریه، عراق و لبنان شکست خورده است.

وی گفت: نقشه‌ها و توهمات دشمنان با بیداری ملت ایران و اتحاد آنان با رهبری شکست خورد و دشمنان همانگونه که در سوریه، عراق و لبنان  شکست خوردند، در ضربه زدن به ایران و محور مقاومت نیز ناکام خواهند ماند.

جلسه کمیته مشترک اجرایی مسکن و شهرسازی ایران و سوریه روز دوشنبه در وزارت راه و شهرسازی ایران و در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه ساخت.

منبع : سانا

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *