خانه / اخبار / معاون وزیر مسکن سوریه اعلام کرد: آمادگی سوریه برای تاسیس شرکت‌های مشترک ساخت‌وساز

معاون وزیر مسکن سوریه اعلام کرد: آمادگی سوریه برای تاسیس شرکت‌های مشترک ساخت‌وساز

معاون وزیر مسکن سوریه با اعلام اینکه می‌توان شرکت‌های مشترک ساخت‌وساز در سوریه ایجاد کرد، گفت: به شرکت‌های فعال در حوزه املاک و ساخت‌وساز امتیازاتی تعلق می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ،  «مازن لحم» روز سه‌شنبه در همایش تجاری ایران و سوریه درباره فرصت‌های سرمایه گذاری در سوریه توضیح داد: از طریق سازمان توسعه مسکونی و املاک در سوریه که وابسته به وزارتخانه مسکن است می‌توان اقدام به سرمایه‌گذاری کرد.

وی تصریح کرد: سازمان سرمایه‌گذاری و توسعه املاک در استان‌های مختلف سوریه ساخت حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در اختیار داشته و در استان‌های مختلفی همچون حلب سوریه حضور دارند.

به گفته این مقام مسئول سوری، دولت این پروژه‌ها را واگذار می‌کند و امکانات به آن می‌دهد، بنابراین سرمایه‌گذاران حوزه مسکن می‌توانند وارد این پروژه‌ها شوند

معاون وزیر مسکن سوریه خاطرنشان کرد: قانون، امکان تاسیس شرکت‌های خارجی ساخت‌وساز را داده و این شرکت‌ها می‌توانند فعالیت‌های ساخت‌وساز داشته باشند. این شرکت‌ها باید در کشور خودشان مجوز داشته و سپس وارد سوریه شوند.

به گفته وی شرکت‌ها باید حداقل پنج سال سابقه کار داشته باشند و ضمانت نامه مالی ارائه دهند.

لحم با اشاره به شرکت‌های سهامی گفت: سهام این شرکت‌ها باید قابل معامله بوده و همه سهام دراختیار اتباع سوریه و شخصیت‌های حقیقی و قانونی باشد. همچنین هیچ شخص حقیقی نمی‌تواند ببش از ۵ درصد سرمایه شرکت و هیچ شخص حقوقی نمی‌تواند بیش از ۴۰ درصد سرمایه شرکت را داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد که سوریه شرکت‌های فعال در حوزه انرژی، آب و برق نیز دارد که می‌توانند با شرکت‌های ایرانی وارد مشارکت شوند.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *