خانه / اخبار / ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه توسط شرکت‌های ایرانی

ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه توسط شرکت‌های ایرانی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خبر داد: بر اساس توافق‌نامه انجام شده، ۳۰ هزار واحد مسکونی در استان‌های سوریه مثل دمشق توسط شرکهای فنی و مهندسی ایرانی ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، «غلامحسین شافعی» روز (سه‌شنبه) در همایش تجاری ایران و سوریه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: دستاوردهای دولت و ملت سوریه ، مایه خرسندی است و امیدواریم به دنبال استقرار کامل صلح و آرامش، شاهد آبادانی در این کشور باشیم. در این مرحله مهم نیز ضوررت دارد برنامه ریزی‌ها و تلاش‌های لازم برای بازسازی‌های ناشی از خرابی‌ها به عمل آید.

وی از آمادگی بخش خصوصی ایران برای همکاری گسترده و تامین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم سوریه در کلیه زمینه‌ها خبر داد.

شافعی با اشاره به اهمیت توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور، افزود: اتاق ایران در سه سال گذشته اقدام به تشکیل ستاد بازسازی سوریه کرده و در چارچوب همکاری‌های میان ایران و اتحادیه اتاق‌های بازرگانی سوریه اقداماتی انجام داده که تشکیل اتاق بازرگانی دو کشور بر اساس موافقتنامه و تبادل هیات های اقتصادی از مهم ترین اقدامات انجام است.

وی با بیان اینکه روابط ایران و سوریه در یک سال گذشته وارد روابط جدیدی از همکاری‌ها شده، تاکید کرد: ضرورت دارد در سطح دولتی و فعالان اقتصادی بخش خصوصی، تلاش‌ها و هماهنگی‌های بیشتری برای رسیدن به سطح مطلوب مبادلات و اجرایی شدن پروژه‌های همکاری صورت بگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: امضای موافقت‌نامه سند همکاری‌های دراز مدت اقتصادی ایران و سوریه توسط معاون اول ریاست جمهوری و نخست وزیر سوریه، اقدامی مهم جهت ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه تجارت و همکاری‌های صنعتی است.

شافعی با اشاره به رفت‌وآمد بالاترین مقامات دو کشور تصریح کرد: بیش از ۱۰ هیات اقتصادی در این مدت اعزام و پذیرش کرده‌ایم و همچنین حضور شرکت‌های ایرانی در همایش بازسازی سوریه بیش از چهار برابر سال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: در جریان سفر وزیر مسکن سوریه، اولین کمیته اجرایی همکاری‌های مسکن و خدمات عمومی در وزارت راه ایران برگزار شد و قرار است یادداشت تفاهم برنامه اجرایی همکاری ایران و سوریه در زمینه خدمات عمومی و مسکن به امضای وزیران برسد.

به گفته رئیس اتاق بازرگانی ایران، شرکت‌های صدور خدمات فنی و مهندسی ایران دارای توانمندی‌ها و تجارب ارزشمندی در زمینه مسکن در سطح بین المللی هستند.

شافعی از دولتمردان دو کشور خواست که بسترهای قانونی و حقوقی لازم را برای حضور پررنگ شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی ایران در زمینه مشاوره و طراحی پروژه‌های سوریه فراهم کنند.

وی در پایان درباره مطالبات فعالان بخش خصوصی تشریح کرد: ارائه اطلاعات پروژه‌های قابل واگذاری به شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی ایران، انجام اقدامات لازم برای برقراری ارتباط میان کارآفرینان، شرکتهای پیمان‌کاری در بخش مسکن با نهادهای ذی ربط سوریه و ارائه تسهیات لازم برای تاسیس شرکتهای مشترک ایرانی سوری به منظور بازسازی واحدهای مسکونی در سوریه از جمله مطالبات است.

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *