خانه / اخبار / اعلام آمادگی چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های زودبازده ایران

اعلام آمادگی چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های زودبازده ایران

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به سفر هیات بازرگانی ایران به چین اعلام کرد: در این سفر، اتاق بین‌المللی چین که ۵۰۰ شرکت عضو آن هستند، برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های زودبازده ایران به خصوص در دو بخش معدن و کشاورزی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، «مسعود خوانساری» صبح امروز (سه شنبه) در هشتمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره سفر چین گفت: قرار بود این سفر در دو سال گذشته انجام شود که در نهایت، هفته گذشته در سفر به چین مذاکراتی با اتاق بازرگانی چین، پکن، شانگهای و برخی سازمان‌های دیگر داشتیم.

وی این جلسات را موثر خواند و درباره توافقات انجام شده تصریح کرد: با اتاق چین برای تاسیس کمیته مشترک داوری توافق داشتیم تا بتوانیم اختلافات بین تجار و صنعت‌گران را آنجا حل و فصل کنیم.

خوانساری با بیان اینکه چینی‌ها از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ حدود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار در خارج از کشور سرمایه‌گذاری کردند، اعلام کرد: یک سوم تجارت چین در اتاق شانگهای انجام می‌شود. این اتاق سال گذشته در نخستین نمایشگاه واردات برای چین توانست ۵۲ میلیارد دلار قرارداد ببندد. امسال نیز ۷۱ میلیارد دلار در طول پنج روز از برگزاری این نمایشگاه قرارداد امضا شد.

خوانساری با بیان اینکه حضور ایرانیان در این نمایشگاه در شان جمهوری اسلامی ایران نبود، بیان کرد: متاسفانه ایران در این نمایشگاه به صورت تخصصی شرکت نکرده و تنها در یک غرفه محصولاتی مانند پسته و فرش عرضه می‌کرد.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *