خانه / اخبار کوتاه / قشقاوی: ۳ هزار شرکت ایرانی و اسپانیایی با یکدیگر همکاری دارند

قشقاوی: ۳ هزار شرکت ایرانی و اسپانیایی با یکدیگر همکاری دارند

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا با اشاره به رویکرد مثبت مادرید برای توسعه مناسبات اقتصادی با تهران گفت: اکنون حدود سه هزار شرکت متوسط و کوچک ایرانی و اسپانیایی با یکدیگر همکاری می کنند.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، حسن قشقاوی روز گذشته در گفت وگویی به تشریح روابط ایران و اسپانیا پرداخت که قدمت آن به ۴۰۰ سال پیش بر می گردد؛ زمانی که به گفته او فیلیپ سوم پادشاه وقت اسپانیا و شاه عباس اول، نخستین سفیر میان دو کشور را تبادل کردند.

وی این سابقه را زمینه مناسبی برای توسعه روابط دوجانبه میان دو کشور توصیف و به این نکته اشاره کرد که اکنون حدود سه هزار شرکت متوسط و کوچک ایرانی و اسپانیایی با یکدیگر کار می کنند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، تحریم‌های آمریکا و تاثیر آن بر مراودات مالی را یکی از مشکلات اصلی همکاری های اقتصادی میان دو کشور توصیف اما عنوان کرد که سفارت برای تسهیل و گسترش مناسبات گام‌هایی را برداشته است. از جمله اینکه او به حضور فعال سفارت در تمام مناقصات، مزایده‌ها و نمایشگاه‌های تجاری اسپانیا اشاره کرد که گزارش آن علاوه بر وزارت امور خارجه، در اختیار اتاق بازرگانی و مقامات اقتصادی قرار می گیرد.

به گفته قشقاوی، همچنین سفارت از چند شرکت ایرانی – اسپانیایی موجود در مادرید و بارسلون حمایت می کند که آنها کار وصل کردن شرکت های ایرانی به طرف اسپانیایی و بالعکس را انجام می‌دهند.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

صادرات ایران به عراق در جریان است

عضو هیأت رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق گفت:‌ صادرات ایران به عراق ادامه دارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *