خانه / اخبار / صادرات خدمات فنی و مهندسی کاهش یافت

صادرات خدمات فنی و مهندسی کاهش یافت

نایب رئیس سندیکای صنعت برق ایران گفت : درحالی که سال ۹۶ حدود ۴۹۶ میلیون دلار صدور خدمات فنی و مهندسی داشتیم پارسال این رقم در ۱۰ ماهه به ۱۱ میلیون دلار کاهش یافت که نشان از بروز مشکلات است .

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، نایب رئیس سندیکای صنعت برق ایران با بیان اینکه سرمایه صندوق ضمانت صادرات پارسال تنها ۱۰۰ میلیون دلار بود در حالی که میزان صادرات به ۴۰ میلیارد دلار بالغ شد ، گفت: چگونه این صندوق با چنین سرمایه اندکی می تواند به کمک صادر کنندگان بشتابد.

وی با تاکید بر اینکه ایران در حال از دست دادن برخی بازارهای سنتی خود در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی است، تصریح کرد: در حال حاضر بازارهای خدمات فنی و مهندسی ایران در منطقه تحت تاثیر تحریم ها قرار گرفته و برخی کشورهای رقیب مانند ترکیه به دنبال تصاحب سهم ایران در بازارهای سنتی همچون عراق و افغانستان هستند.

نایب رئیس سندیکای صنعت برق ایران گفت: اکنون بزرگ ترین مشکل واحد های تولیدی سرمایه در گردش است و تداوم آن صادرات را هم با چالش بیشتر مواجه خواهد کرد.وی افزود: اگر قرار است اقدامی برای توسعه صادرات صورت گیرد باید ابزارهای لازم برای صادرات را به درستی ایجاد کرد.

باقری ادامه داد: تداوم این روند کنونی و فشارهای تحریمی صادرات کشورمان را با مشکلات جدی روبه رو خواهد ساخت.نایب رئیس سندیکای صنعت برق ایران به اثر گذاری تحریم ها بر بخش صادرات کشور اشاره کرد و گفت: تحریم ها سبب شده بازارهای صادراتی کشورمان کوچکتر و سخت تر شوند حتی بازارهای سنتی هم تحت تاثیر قرار گرفته اند.

به گفته وی، رقبای ایران از این موضوع نهایت استفاده را کرده و دارند بازارهای صادراتی ایران را تصاحب می کنند .

منبع : روزنامه رسالت

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *