خانه / اخبار / ۹۰ درصد ارز صادرات ایران در جیب ۴ درصد

۹۰ درصد ارز صادرات ایران در جیب ۴ درصد

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به وجود ۱۰ هزار صادرکننده رسمی در کشور گفت: ۹۰ درصد کل صادرات ایران توسط ۴۰۰ شرکت انجام می‌شود که سالانه صادراتی بیش از ۱۰ میلیون دلار دارند.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، افروز بهرامی با اشاره به تعداد شرکت‌های صادرکننده رسمی در کشور اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰ هزار صادرکننده رسمی در کشورمان ثبت شده است اما نکته قابل توجه آنجا است که از میان این تعداد، تنها یک شرکت در ایران وجود دارد که سالانه صادراتی بیش از یک میلیارد دلار دارد.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران ادامه داد: همچنین تعداد صادرکنندگانی که سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار صادرات دارند، ۸۰ شرکت است و ۴۰۰ شرکت در ایران وجود دارند که صادرات سالانه‌ای بیش از ۱۰ میلیون دلار دارند.

وی خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد صادرات کشور توسط صادرکنندگانی اتفاق می‌افتد که سالانه صادراتی معادل ۱۰ میلیون دلار و بیشتر دارند.

بهرامی گفت: این آمار نشان می‌دهد که از میان ۱۰ هزار صادرکننده رسمی کشور، تعداد بسیار کمی، صادرات بالای ۱۰ میلیون دلار دارند و این تعداد بسیار کم، حجم عمده صادرات کشور را انجام می‌دهند.

به گفته مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، در چنین شرایطی باید به سمت توانمندسازی شرکت‌های صادراتی حرکت کرد.

منبع : تسنیم

IccairTelegram

همچنین

جهانگیری: همسایگان بزرگترین سرمایه صادراتی ایران هستند

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه کشورهای همسایه مهم‌ترین هدف و بزرگترین سرمایه‌های صادراتی ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *