خانه / اخبار / نسل جدید ترانسفورماتور بومی با قابلیت کنترل از راه دور تولید شد

نسل جدید ترانسفورماتور بومی با قابلیت کنترل از راه دور تولید شد

مدیر عامل شرکت بازرگانی ایران ترانسفو گفت: متخصصان ایرانی موفق به تولید نسل جدیدی از ترانسفورماتور هایی شدند که قابلیت کنترل از راه دور را دارد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، «سعید تقی لو» روز شنبه در حاشیه سومین روز برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق در محل نمایشگاه بین المللی تهران و در جمع خبرنگاران افزود: این ترانسفورماتور به طور کامل ایرانی است و تاکنون نمونه‌ای که ساخت داخل باشد وجود نداشته است.

وی اظهارداشت: ترانس‌های جدید تولید شده توسط متخصصان کشورمان مجهز به سیستم مرکزی است که این سیستم پارامترهای حیاتی ترانسفورماتور مانند جریان برق ورودی و خروجی، ولتاژ برق، دما و کیفیت و مقدار توان ترانس را آنالیز و در خود ذخیره کرده و سپس از طریق شبکه gsm/ gprs یا خط ارتباطی اختصاصی lora به سرور مرکزی مستقر در شرکت توانیر یا شرکت های توزیع و یا سامانه ای مشترک ارسال می‌کند.

وی ادامه داد: با تولید این نسل جدید ترانسفورماتورها، هر دستگاه از این ترانس‌ها در هر نقطه‌ای که در شبکه برق کشور به کار گرفته شود قابل رویت پذیری و پایش است و همه عملکرد آن نیز از راه دور کنترل می‌شود و اگر به هر دلیلی از شبکه برق کشور خارج شود با ارسال سیگنال و پیام مخصوص، مرکز را مطلع می‌کند.

مدیر عامل شرکت بازرگانی ایران ترانسفو خاطر نشان کرد: با تولید این نسل از ترانسفورماتورها امکان گزارش گیری لحظه ای و دوره‌ای از پارامترهای کیفی ترانسفورماتورها به صورت برخط ممکن شده است.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *