خانه / اخبار / وزیر نیرو: به همکاری بخش خصوصی و دولت در صنعت برق نیازمندیم

وزیر نیرو: به همکاری بخش خصوصی و دولت در صنعت برق نیازمندیم

وزیر نیرو با بیان اینکه هم افزایی دولت و بخش خصوصی برای توسعه صنعت برق کشور ضروری است، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی مسئولیت کسانی که این معنا را درک می‌کنند بیشتر است تا بازی را به نفع خود تغییر دهیم.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، رضا اردکانیان روز پنجشنبه در نوزدهمین نمایشگاه صنعت برق درجمع فعالان بخش خصوصی، گفت: با وجود تحریم‌ها و جنگ اقتصادی نمایشگاه امسال به شکل باشکوهی در حال اجرا است و از نظر مشارکت داخلی و خارجی در سطح بالایی برگزار شده است تا جایی که بسیاری از کشورهای منطقه که بازار اصلی ما هستند در نمایشگاه امسال حاضر هستند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه همکاری بخش خصوصی و دولتی نهایتا منجر به تاب آوری صنعت برق کشور شود، گفت:در ۲ سال اخیر وزارت نیرو بحران آبی سختی را گذارند و سال آبی ۹۶-۹۷و همین‌طور ۹۷-۹۸ یکی از خشک‌ترین سالهای آبی در ۵۰ سال اخیر بود؛ اما حمایت‌های مجلس و همراهی کمیسیون انرژی با دولت موجب شد که از پس این بحران بربیاییم.

اردکانیان با بیان اینکه تاب‌آوری اصلی ما به اتکای منابع انسانی است،گفت: در این صورت دشمن به این نتیجه خواهد رسید که تحریم‌ها چالش انسانی برای کشور به وجود نخواهد آورد.

وزیر نیرو اضافه کرد:هم از حیث میزان تولید برق و هم حجم مصرف در تابستان گذشته کارنامه خوبی داریم و البته در آغاز این راه هستیم و در صورتی که حجم مصرف داخلی را کاهش دهیم امکان خوبی برای صادرات خواهیم داشت.

وی گفت: برای حل مشکلات موجود در صنعت برق و البته برای حل مشکل اقتصاد صنعت برق به مشارکت و همراهی تمامی بخش ها به خصوص بخش خصوصی نیازمندیم؛توقع داریم تمامی افرادی که در بخش خصوصی توانایی دارند پا پیش گذاشته و به آسیب شناسی صنعت برق کشور اقدام کنند.

اردکانیان با بیان اینکه نیازمند تغییر پارادایم ذهنی در خصوص مصرف ومدیریت برق هستیم گفت: یک روش سنتی از ناحیه دولت وجود دارد که دستوری جدید دهد یا بخشنامه‌ای داشته باشد اما دولت‌ها در اجرا شرایط عمومی را در نظر می‌گیرند و ممکن است تصمیماتی که دارند با توقع بخش خصوصی یکی نباشد.

وزیر نیرو با بیان اینکه تحریم‌های دشمن هوشمندانه است و تلاش دارد که جنگ اقتصادی نامرئی باشد، گفت:از این طریق می‌خواهند تاب آوری مردم را کاهش داده و چالشی انسانی برای کشور ایجاد کنند در اینجا مسئولیت کسانی که این معنا را درک می‌کنند بیشتر است تا بازی را به نفع خود تغییر دهیم.

وی گفت: صنعت برق کشور فارغ از بخش خصوصی ودولتی با آمادگی کامل پذیرای نظرات و کمک‌های کسانی است که نهایتا هدف مشترک مدیریت اقتصادی این صنعت را دارند.

وزیر نیرو با تشکر از حضور بخش خصوصی در نمایشگاه برق امسال گفت: هم افزایی دولت و بخش خصوصی برای توسعه صنعت برق کشور ضروری است.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *