خانه / اخبار / شناسایی رقبای تجاری در کشورهای هدف تجارت

شناسایی رقبای تجاری در کشورهای هدف تجارت

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: رایزنان بازرگانی و بخش اقتصادی سفارتخانه‌ها، باید رقبای تجاری را در کشورهای هدف تجاری شناسایی کرده و اطلاعات آنها را به صادرکنندگان گزارش دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن خدمات فنی و مهندسی ایران ، «حمیدرضا زادبوم» در پاسخ به اینکه آیا برای از دست ندادن بازارهای هدف اقدامی انجام شده است، به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: این یک جنگ تجاری مربوط به همه کشورهاست، این نیست که بگوییم دو کشور وارد جمهوری آذربایجان شده‌اند و مشخصا با ایران در این زمینه تقابل دارند. به طور طبیعی در جمهوری آذربایجان ممکن است چندین رقیب داشته باشیم.

وی ادامه داد: در همه کشورها اولین کار رایزنان بازرگانی و بخش اقتصادی سفارتخانه، رصد رقباست. این هوشمندی تجار، بخش اقتصادی سفارتخانه و رایزنان بازرگانی است که بتوانند رقبا را به خوبی مطالعه کرده و به صادرکنندگان گزارش کنند.

وی گفت : گفته می‌شود که اخیرا برخی فعالان تجاری هند و پاکستان اقدام به فعالیت در بازار کشورهای همسایه مانند جمهوری آذربایجان کرده و خواستار گرفتن سهم ایران در این بازارها هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه «بیش از این کاری نمی‌توان کرد»، افزود: باید در بازارها هوشمند باشیم چرا که همیشه با خطری به نام رقیب تجاری مواجه هستیم. اینکه به طور مشخص از هند و پاکستان در بازار جمهوری آذربایجان نام ببریم کار درستی نیست چون آن‌ها هم دنبال منافع خودشان هستند.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *