خانه / اخبار / سازمان توسعه تجار ایران خانۀ صادرکنندگان است

سازمان توسعه تجار ایران خانۀ صادرکنندگان است

در نشست هم اندیشی دستگاههای اجرایی با صادرکنندگان و تشکل‌های صادراتی در محل سازمان توسعه تجارت ایران با حضور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، معاون وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، این سازمان را خانۀ صادرکنندگان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن خدمات فنی ومهندسی ایران  از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این نشست که با استقبال صادرکنندگان و نمایندگان تشکل های بخش خصوصی مواجه شد، حمید زادبوم، سازمان توسعه تجارت ایران را خانه ی صادرکنندگان توصیف کرد و اظهار داشت: هدف از این گردهمایی ارائه گزارش اقدامات و تشریح برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی مؤثر بر فرآیند صادرات غیر نفتی در راستای رفع مسایل و مشکلات سر راه صادرات  غیرنفتی و تبیین راه حل‌های اجرایی مناسب به منظور تحقق اهداف و سیاست‌های کلان حوزه صادرات کشور است.

وی با تعریف چهار کارگروه گمرکی، بانکی، امور مالیاتی و حمل و نقل، مسئولین این کارگروه ها را معرفی کرد و از صادرکنندگان خواست تا با عضویت در آن مشکلات خود را به صورت مستقیم به سازمان توسعه تجارت منتقل کنند.

در این نشست، صادرکنندگان مشکلات خود را مطرح کردند و اعضای پانل پاسخگوی آنان بودند، و مقرر شد  تا پس از جمع‌بندی در کمیته کارشناسی شورایعالی صادرات به منظور تصویب نهایی در جلسه اصلی شورایعالی توسعه صادرات غیر نفتی کشور و پیش از برگزاری روز ملی صادرات در دستور کار قرار گیرد.

همچنین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از ایجاد دفتر مقابله با تحریمها در سازمان توسعه تجارت ایران در آینده نزدیک خبر داد.

گفتنی است، این مراسم با حضور مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران، رییس سازمان امور مالیاتی، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی، مدیر کل مقررات ارزی بانک مرکزی، مدیر کل مقررات صادرات و واردات وزارت صمت، مدیر کل صادرات گمرک ایران و بانک توسعه صادرات ایران با صادرکنندگان نمونه و تشکل‌های صادراتی کشور و با هماهنگی و برنامه‌ریزی سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

 

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *