خانه / اخبار کوتاه / معاون امور اقتصادی و بین الملل اتاق تعاون ایران : صادرات تلفیق علم و هنر

معاون امور اقتصادی و بین الملل اتاق تعاون ایران : صادرات تلفیق علم و هنر

معاون امور اقتصادی و بین الملل اتاق تعاون ایران صادرات را علم و هنر توأمان دانست و گفت: باید مجهز به دانش صادراتی روز باشیم تا بتوانیم در بازارهای بین‌المللی حضور پایدار داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن خدمات فنی ومهندسی ایران از روابط‌ عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدعلی ضیغمی، معاون امور اقتصادی و بین الملل اتاق تعاون ایران، شعار روز ملی صادرات را هوشمندانه توصیف کرد و اظهار داشت: رو نق صادرات نیازمند بسترسازی است که سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان پیشران این بخش در دولت وظیفۀ ریل‌گذاری صادرات را بر عهده دارد ولی بدون حضور بخش خصوصی قوی فرآیند صادرات صورت نخواهد گرفت.

وی افزود: “رونق تولید صادراتی، شکوفایی اقتصادی” بیانگر آن است که بدون تولید صادرات‌گرا امکان حضور و رقابت در بازارهای بین‌المللی و در نهایت توسعۀ صادرات وجود نخواهد داشت، بنابراین، باید به شکل‌گیری تفکر صادراتی در بنگاه‌ها و در کنار آن، تولید صادراتی، تمرکز کرد.

معاون امور اقتصادی و بین الملل اتاق تعاون ایران، تأکید کرد: کیفیت کالاهای صادراتی شرط کافی برای توسعۀ صادرات نیست، باید مجهز به دانش صادراتی روز باشیم تا بتوانیم در بازارهای بین‌المللی حضور پایدار داشته باشیم.

معاون امور اقتصادی و بین الملل اتاق تعاون ایران اظهار داشت: روز ملی صادرات فرصتی برای دست‌ مریزاد به فعالان اقتصادی موفق و مؤثر کشور در حوزۀ تجارت خارجی است.

IccairTelegram

همچنین

صادرات ایران به عراق در جریان است

عضو هیأت رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق گفت:‌ صادرات ایران به عراق ادامه دارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *