خانه / اخبار / انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران خواستار بازنگری به مقررات مزاحم در این بخش شد

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران خواستار بازنگری به مقررات مزاحم در این بخش شد

دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران روز سه شنبه در جمع خبرنگاران از وزارت اقتصاد و دارایی خواست تا با حذف مقررات مزاحم ، فعالیت در این بخش از اقتصاد کشور تسهیل شود.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران بهمن صالحی با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گفت : برای توانمند سازی شرکت های صادر کننده خدمات فنی و مهندسی نیازمند بازنگری در قوانین و مقرارات و همکاری بیشتروزارت اقتصاد و دارایی و نهادهای تصمیم گیرنده هستیم .

وی تصریح کرد : باتوجه به بودجه بندی دولت برای سال جدید بدون نفت ، باید از شرکت های بزرگ و فعال در این بخش از اقتصاد کشور برای ارز آوری حمایت شود.

به گفته وی ، شرکت های استارتاپ به منظور مجال برای توسعه فعالیت های خودشان در بازارهای جهانی به خصوص منطقه ، نیازمند حمایت های قانونی و حذف قوانین دست و پا گیر توسط دولت هستند.

دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی با اشاره به یک نمونه از توانمندیهای ایران در این بخش به کشور عراق اشاره کرد و گفت : ایران ظرفیت اجرای بیش از ۲۰ میلیارد دلار پروژه در کشور عراق را دارد .

صالحی اضافه کرد : صدور خدمات فنی و مهندسی ، جز ۱۰ پیشرانه های اقتصادی کشور می باشد که برای تقویت این بخش نیاز جدی به اصلاح قوانین ومقررات ، حذف مقررات مزاحم و متوقف کردن برخی از قوانین دست و پا گیر هستیم.

به گفته وی با توجه به شرایط و مشکلات منطقه و جهان ، امروزه هر بشکه نفت حدود ۶۲ دلار فروخته و ارز آوری دارد ، در صورتی که صدور خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه در کشور های منطقه نه تنها در توسعه سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی موثر است ، بلکه ارز آوری بسیار خوبی برای کشور خواهد داشت.

دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران تاکید کرد : تقویت شرکت های بزرگ و استارتاپ ها توسط دولت و نهادی های تصمیم گیر برای صدور خدمات فنی و مهندسی به کم کردن بیکاری در کشور و به تقویت صدور کالاهای با ارزش افزوده بالا نیز کمک خواهند کرد .

گفتنی است انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران با دو دهه فعالیت بیش از ۲۴۰ عضو فعال در بخشهای مختلف پیمانکاری ، تاسیسات ، راه و ساختمان ، نیروگاهی ،طراحی و مشاوره در کشور و خارج از کشور فعالیت دارند.

 

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *