خانه / اخبار کوتاه / مدیرعامل بانک توسعه صادرات: ارز صادر کنندگان را با نرخ نیمایی می‌خریم

مدیرعامل بانک توسعه صادرات: ارز صادر کنندگان را با نرخ نیمایی می‌خریم

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد که صرافی این بانک ارز صادرکنندگان را به نرخ نیمایی می‌خرد و رفع تعهد ارزی آنها را نهایی می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان از ایسنا ، علی صالح‌آبادی در نشست اتاق بازرگانی ایران و عراق اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های امروز صادرکنندگان ما به عراق جابه‌جایی ارز است که با توجه به محدودیت‌های بانکی شرایط برای این انتقال سخت شده است. حضور ما در عراق اهمیت بسیاری دارد و ما تلاش می‌کنیم که در این عرصه امکانات لازم را در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه این بانک توان دریافت ارز در عراق و جابه‌جایی آن را دارد، اظهار کرد: ما امکان آنکه ارز صادرکنندگان را در عراق بگیریم و در کشورهایی مانند امارات یا ترکیه مبلغ مورد نظر را به آنها تحویل دهیم، پیدا کرده‌ایم. از سوی دیگر امکان دریافت ارز در عراق و تحویل ریال در ایران نیز فراهم شده است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: طبق مصوبه بانک مرکزی صادرکنندگان مجاز هستند که ۲۰ درصد از صادرات خود را با اسکناس وارد کنند. ما می‌توانیم این ارز را از طریق سامانه سنا خریداری کنیم و همان روز به حساب صادرکننده واریز کنیم.

به گفته وی، این بانک توانسته با رابطه خوبی که با صندوق ضمانت صادرات دارد به شرکت‌های فنی و مهندسی ایرانی در عراق تا سقف ۲۰۰ میلیون دلار تسهیلات بدهد و تلاش بر این است که این روند در آینده نیز ادامه پیدا کند.

 

IccairTelegram

همچنین

صادرات ایران به عراق در جریان است

عضو هیأت رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق گفت:‌ صادرات ایران به عراق ادامه دارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *