خانه / اخبار / تامین اجتماعی باید ۳ درصد دریافتی حق بیکاری را به کارفرمایان پس بدهد

تامین اجتماعی باید ۳ درصد دریافتی حق بیکاری را به کارفرمایان پس بدهد

عضو هیات مدیره شرکت پارسیان چلیک گفت : سازمان تامین اجتماعی باید ۳ درصد دریافتی بابت حق بیکاری افرادی را که از این ظرفیت استفاده نکردند را به کارفرمایان پس بدهد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان ، سیروس شاه حسینی در حاشیه نشست یک روزه مسئولان سازمان تامین اجتماعی با اعضا عضو انجمن خدمات فنی و مهندسی ایران با بررسی همکاری تامین اجتماعی برای ایرانیان و شاغلان در خارج از کشور ، افزود : رفتارهای تامین اجتماعی در این زمینه برای رضایت مندی بیمه شدگان وکارفرمایان مورد قبول نیست .

رییس کانون بازنشستگان خبرگزاری جمهوری اسلامی همچنین ادامه داد که باید تامین اجتماعی حداقل نیمی از آن دریافتی ها را در زمان بازنشستگی بیمه شدگان به عنوان پاداش به آنها عودت دهد.

شاه حسینی تصریح کرد ، در صورت پرداخت قسمتی از ۳ درصد بیمه شدگان توسط کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی به عنوان پاداش ، حق بیکاری نیز به شدت کاهش خواهد یافت .

به گفته وی ، این موضوع جز وظایف اصلی شورای عالی بیمه تامین اجتماعی می باشد که شامل نماینده کارفرمایان و نماینده بیمه شدگان در سازمان تامین اجتماعی در آن حضور دارند .

و ی تاکید کرد : باید وجوهات دریافتی در سازمان تامین اجتماعی در راستای تامین مالی و درمانی بیمه شدگان و بازنشستگان مصرف شود که متاسفانه در این رفتارها تناقض وجود دارد .

رییس کانون بازنشستگان ایرنا تاکید کرد که ظلم است ، سازمان تامین اجتماعی حدود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلب کار باشد ، و دولت این را هم پذیرفته ، ولی مستمر بگیران و بیمه شدگان با مشکلات جدی مواجهه و از حداقل دریافتی ها بهره مندی باشند.

بارها از طریق نهادهای مرتبط ، مدیران سازمان تامین اجتماعی و وزیر رفاه ، کار و تامین اجتماعی اعلام شده است که دولت به این نهاد حدود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد.

 

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *