خانه / اخبار / اولویت سوریه برای بازسازی همکاری با بخش خصوصی ایران است

اولویت سوریه برای بازسازی همکاری با بخش خصوصی ایران است

سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران گفت: اولویت دولت سوریه برای مشارکت در سرمایه‌گذاری و بازسازی همکاری با بخش خصوصی ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان از فارس، محمود عدنان روزگذشته در نشست کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: دیدار مقامات سوریه با مقامات ایرانی در این سفر نشاندهنده اراده دو کشور ایران و سوریه برای مشارکت اقتصادی و استراتژیک در آینده و مقابله با تحریم‌هایی است که دو کشور با آن مواجهند.

وی با اشاره به توافقنامه اقتصادی مشترک بین دو کشور که در آغاز سال جاری به امضا رسید،‌گفت: انتظار می‌رود بخش خصوصی ایران در و سوریه برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک و بازسازی سوریه افزایش یابد.

سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت:اولویت ما برای مشارکت در سرمایه‌گذاری و بازسازی سوریه ایران است و امیدواریم این دیدار گامی  در جهت تحرک بخشی بخش خصوصی ایران برای برپایی شرکت‌های مشترک در زمینه نفت و معدن باشد.

عدنان افزود: درهای سفارت سوریه همیشه به روی سرمایه‌گذاران ایرانی باز است و سفارت سوریه در خدمت سرمایه‌گذاران ایرانی برای ارائه اطلاعات و تسهیلات است.

وی  گفت: امروز جنگ اقتصادی علیه سوریه در تمام جبهه‌های دیگر ادامه دارد و دشمنان سعی می‌کنند این جنگ را در همه زمینه‌ها پیش ببرند. بنابراین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف برای توسعه تجارت بین دو کشور بسیار مؤثر خواهد بود.

 

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *