خانه / اخبار / صالحی: شرکت های ایرانی مایل به حضور فعال در بازار اوکراین هستند

صالحی: شرکت های ایرانی مایل به حضور فعال در بازار اوکراین هستند

دبیر کل انجمن خدمات فنی و مهندسی ایران گفت: شرکت های ایرانی مایل به حضور در بازار اوکراین هستند و درصورت رفع مشکلات این امر محقق خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صارکنندگان ، بهمن صالحی در دیدار با سفیر اوکراین در ایران افزود: باتوجه به هویت غیر دولتی ان جی اوها، امکان توسعه روابط با انجام تشریفات کمتر امری میسر است.

وی اضافه کرد: انجمن های دوستی نقش پررنگی در رفع سوء تفاهمات و گرم تر شدن روابط فی مابین دو کشور داشته و ظرفیت حل و فصل مشکلات موجود از طریق ارائه تحلیل به مقام های دولتی مهیا خواهد شد.

صالحی: دانشجویان ایرانی در خارج از کشور با مشکلات عمده ای برای تهیه خوابگاه و در زمان گذراندن دوره های زبان مواجه بوده اند که برای کاهش فشارهای روانی و مالی بهتر است که این دوره ها در ایران برگزار شود.

وی درمورد تبادلات تجاری ایران و اوکراین گفت: هرچند آمار، حجم مبادلات را کمتر از یک میلیارد یورو نشان داده و اعداد به سهم کمتر از ۱۰ درصد برای ایران در کشور اوکراین اشاره می کند که نشان دهنده منفی بودن تراز تجاری برای ایران است.

سفیر اوکراین در ایران نیز گفت: از سال ۲۰۱۵ میلادی که ۱۷۸ ویزا برای دانشجویانی ایرانی صادر شد، اکنون این تعداد به دو هزار ویزا در سال ۲۰۱۷ رسیده که رشد چشمگیری داشته است.

سرگی یور دیلیاک ، درخواست حل مشکل عدم پذیرش مدارک تعدادی از دانشگاه های اوکراینی توسط وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.
سفیر اوکراین، درمورد مشکلات دانشجویان ایرانی اظهار کرد: با همکاری انجمن و سفارت به تمامی مراحل اعزام دانشجو تا فارغ التحصیلی می توان نظارت داشت.

وی خواستار صادرات محصولات مواد خام از اوکراین به ایران شد.

با آنکه بیشترین تقاضای اوکراین خرید محصولات پتروشیمی است اما پیشنهاد شد فضای مناسب برای حضور شرکت های ایرانی در این کشور فراهم شود و در همین راستا سه پیشنهاد مطرح و موافقت شد. ۱- مقرر شد اتاق تهاتر تشکیل شود ۲- ایجاد مرکز تجاری مشترک ۳- تشکیل joint ventore با شرکت های صادر کننده خدمات فنی و مهندسی برای حضور در بازارهای بین المللی و استفاده از پایانه های اوکراین برای صادرات کالا به کشورهای دیگر.

با تشکیل اتاق تهاتر بین ایران و اوکراین و افزایش واردات و صادرات بین دو کشور ، این احتمال وجود خواهد داشت که بتوان سازوکاری برای استفاده از رسوب دارایی های ایران که در ازای فروش محصولات نفتی به این کشور برجای می ماند، برای فعال کردن پروژه های خدمات فنی و مهندسی استفاده کرد.

به دلیل روابط اوکراین با کشورهای اروپایی ، زمینه تشکیل کنسرسیون با شرکت های ایرانی برای حضور در بازارهای مشترک مهیا خواهد شد.

همچنین در این نشست مقرر شد سفارتخانه و شرکتها به دنبال پیدا کردن همتاهای مناسب برای تبادل اطلاعات و یافتن زمینه های همکاری باشند تا بتوان تراز مناسب تجاری فی مابین ، در حوزه کالا و صادرات خدمات فنی و مهندسی ایجاد کرد.

همچنین پیشنهاد شد برای متعادل کردن تراز تجاری، اوکراینی ها ضمن استفاده از محصولات ایرانی امکان صادرات کالا از طریق کشورمان چه از طریق فراوری و یا بسته بندی مجدد مهیا کنند که سبب ایجاد اشتغال و ارزش افزوده برای کشور اوکراین خواهد شد.

درمورد روابط شرکت های ایرانی با اوکراین مقرر شد انجمن صدور خدمات فنی و مهندسی ایران و مرکز توسعه صادرات اوکراین مکاتباتی داشته باشند تا ضمن آشنایی زمینه های همکاری را مهیا کنند.

 

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *