خانه / اخبار / عضو هیات مدیره انجمن: حفظ بازار عراق با استمرار حضور شرکت های فعال میسر است

عضو هیات مدیره انجمن: حفظ بازار عراق با استمرار حضور شرکت های فعال میسر است

فرزین مهدیار در نشست بررسی و تبیین فعالیت ها، پروژه ها و اقدامات شرکت های عضور انجمن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی در کشور عراق، گفت: بازار بزرگ اقتصادی عراق با استمرار حضور و ادامه فعالیت شرکت های ایرانی حفظ خواهد شد.

وی افزود: پیمانکاران شاغل در عراق با عملکرد مناسب خود زمینه حضور فعال دیگر شرکت های ایرانی را فراهم خواهند کرد.

مهدیار گفت: ۳۰۰ میلیارد دلار بازار تعریف شده در عراق را نباید از ذهن فعالان اقتصادی ایران خارج کرد.

نایب رئیس کمیته عراق تاکید کرد: دولت و نظام اسلامی ایران به جز مسائل سیاسی و دیگر ارتباطات نزدیک دیگری که با عراق دارد ، باید برای صدور خدمات فنی مهندسی نیز اولویت قائل شود.

مهدیار گفت: در شرایط موجود برای این همه نیروی کار در صنعت احداث زمینه وجود ندارد و بهترین بازار کشور عراق است که با ویژگی های خاص مانند مرز زمینی و هزینه کردهای کم می توان به نتایج بسیار خوبی دست یافت.

وی با اشاره به انتشار برخی خبرها به نقل از خود در سایت های خبری تصریح کرد: شرکت های شاغل در عراق ۲۰۰ میلیون دلار وام از دولت گرفته اند ، سالانه هفت درصد بهره و کارمزد داشته ، حدود ۳۰ درصد به این وام اضافه شده و آواری شده که پیمانکاران نمی توانند تحمل کنند.

مهدیار افزود: از طرف دیگر این پیمانکاران حدود ۶۰۰ میلیون دلار مطالبات دارند که شامل ضرر و زیان و صورت وضعیت است ، در حالیکه گفته شده ۲۰۰ میلیون دلار وام به ۶۰۰ میلیون دلار رسیده و این عدد صحیح نیست.

بیش از ۳۰ شرکت عضو انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران حدود ۶۰ پروژه ساختمانی، سدسازی، راه و راه آهن، تلمبه خانه و نفتی و …. را از سال ۲۰۰۱۲ میلادی در کشور عراق را آغاز کرده اند که با ظهور جنگ داخلی در این کشور با مشکلات عدیده ای مواجه و مطالبات خود را دریافت نکرده اند.

 

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *