خانه / اخبار / افزایش ۵۵ درصدی حجم سرمایه‌گذاری خارجی در ایران / ارائه بسته‌های تشویقی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی

افزایش ۵۵ درصدی حجم سرمایه‌گذاری خارجی در ایران / ارائه بسته‌های تشویقی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی ایران از افزایش ۵۵ درصدی حجم سرمایه‌گذاری خارجی در ایران خبر داد و گفت:‌ بسته‌های تشویقی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، احمد جمالی صبح امروز در نشست تخصصی “سرمایه‌گذاری خارجی” استان خراسان جنوبی اظهار داشت: با جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی باید حلقه مفقوده تولیدات استان را کامل کنیم و این برای سطح توسعه استان کمک کننده است.

وی گفت: سرمایه‌گذار خارجی در توسعه صادرات به صورت مستقیم و غیرمستقیم کمک می‌کند و طی دو سال اخیر نیز خراسان جنوبی یکی از استان‌های مناسب برای جذب سرمایه‌گذار خارجی بوده است.

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی ایران با بیان اینکه خراسان جنوبی زمینه‌های زیادی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی دارد افزود: سرمایه‌گذاران خارجی در ارتقای سطح تولیدات و کیفیت داخلی ایجاد رقابت می‌کنند و اگر سرمایه‌گذار خارجی در عرصه‌های مختلف جذب کنیم خود می‌تواند به ارتقای کیفیت محصولات استان کمک کند.

جمالی تصریح کرد: سرمایه گذار خارجی علاوه بر اینکه به ارتقای کیفیت و ارزآوری و فناوری کمک می‌کند در ایجاد اشتغال نیز کمک به‌سزایی می‌کند.

وی ادامه داد: باید بدانیم جایگاه سرمایه‌گذاری خارجی در توسعه اقتصاد استان کجاست و اگر این جایگاه مشخص نباشد بی‌هدف حرکت می‌کنیم و وقتی هدف وجود ندارد میزان انحراف  از هدف اصلی زیاد می‌شود.

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی ایران خاطرنشان کرد: پیدا کردن جایگاه سرمایه‌گذاری خارجی در توسعه اقتصاد استان امکان پذیر نیست مگر اینکه نقشه راهی برای توسعه اقتصاد استان باشد و جذب منابع مالی خارجی و سرمایه گذار در این نقشه قرار گیرد.

جمالی اظهار داشت: در سرمایه‌گذاری خارجی فرهنگ سازی جز پیشرفت‌های اصلی در کشورهای مختلف بوده و آگاه‌سازی جوامع نسبت به فواید و مزایایی که سرمایه‌گذار خارجی دارد بسیار مهم است.

وی افزود: امنیت در جذب سرمایه‌گذار نیز کمک‌کننده ‌و خراسان جنوبی دارای بالاترین امنیت برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است و کشورهای مختلف دنیا برای جذب سرمایه گذار در حوزه‌های خدماتی تلاش می‌کنند.

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی ایران گفت: خراسان جنوبی نسبت به داشته‌های خود تصویرسازی نکرده و از این ظرفیت‌های بهره کافی نبرده ‌و هیچ تابلویی برای معرفی داشته‌های بیرجند و استان در ورودی شهرها وجود ندارد و تا فرهنگ سازی، تصویرسازی و بنرسازی نباشد امکان جذب سرمایه‌گذار خارجی هم کم است.

جمالی با بیان اینکه صنعت و حوزه توریسم بسیار مهم و با اهمیت است و در دنیا به صنعت گردشگری صنعت سفید گفته می‌شود گفت: حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شده در کشور ۵۵ درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: حجم سرمایه‌گذاری که در استان تصویب شده خوب و افزایشی بوده اما برای رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله زیادی داریم.

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی ایران تصریح کرد: در خراسان جنوبی کار اقتصادی نمی‌شود و تفکر اقتصادی ندارند و خود را درگیر گذشته کرده‌ایم و کمتر به حال و آینده توجه داریم.

جمالی اظهار داشت: در حوزه اقتصاد استان بسیار کم کار شده و عمدتاً به حوزه‌های سیاسی و فرهنگی پرداخته شده و آن نگاهی که باید به حوزه اقتصاد داشته باشیم کمتر شده و باید بسته‌های تشویقی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در حوزه گردشگری داشته باشیم.

 

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *