خانه / اخبار / توان صدور خدمات فنی و مهندسی سالیانه ۲۵ میلیارد دلار است

توان صدور خدمات فنی و مهندسی سالیانه ۲۵ میلیارد دلار است

دبیرکل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران گفت: توان صدور خدمات فنی و مهندسی، سالیانه ۲۵ میلیارد دلار است.

«بهمن صالحی» ‌ امروز (چهارشنبه) ‌در نشست با نمایندگان جامعه مهندسان مشاور ایران، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و تعیین استراتژی برای انجمن را از ساختارهای اصلی این نهاد تخصصی عنوان کرد.

وی تاکید کرد: باید قانون رفع موانع تولید برای این انجمن از طریق دست‌اندرکاران دولتی لحاظ شود.

صالحی، صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب درآمد برای کشور در شرایط موجود را وظیفه ملی برشمرد و گفت: جامعه مهندسان مشاور به عنوان نهادی مطالعاتی، پژوهشی، طراحی و تولید محتوا می‌تواند ما را در رسیدن به این اهداف یاری کند.

وی، برقراری و تقویت اعتبار انجمن در بازارهای خارجی را لازمه کار برشمرد و گفت:‌ داشتن سیستم و تعیین راهبرد از ارکان مهم فعالیت های انجمن است تا شاهد اثرگذاری مطلوب و هم  افزایی بیشتری باشیم.

مهندسان مشاور، لوکوموتیو صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی

در این جلسه، عضو هیأت رئیسه جامعه مهندسان مشاور گفت: مهندسان مشاور، لوکوموتیو صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران به شمار می روند.

«اسماعیل مسگرپور» اظهار داشت: مجموعه مشاوران با پرداخت مالیات به دولت باید خدمات دریافت کنند که چنین نیست و دولت خود را وام دار مالیات دهندگان نمی داند.

وی تأکید کرد: در صورت همکاری نهادهای دولتی و حمایت های داخل و خارج از کشور با افزایش درآمد، پرداخت مالیات هم انجام خواهد شد.

عضو جامعه مهندسان مشاور کشور تأکید کرد: باید مسئولان را ترغیب کرد تا به صادرات خدمات فنی و مهندسی با توان قابل توجه شرکت های ایرانی به کشورهای هدف، توجه ویژه ای داشته باشند.

برپایه این گزارش، بیش از ۸۰ شرکت مشاور در بخش های مختلف تخصصی اعم از انرژی، آب و فاضلاب، برق، عمران، راهسازی، تأسیسات و دیگر خدمات عضو انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران هستند.

منبع : ایرنا

 

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *