خانه / اخبار / نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار و حاضرین با پرسش و پاسخ هایی برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، در این نشست ۴ ساعته با حضور اقایان بهمن صالحی دبیر کل انجمن صادرکنندگان خدمان فنی ومهندسی ایران ، فرشاد کاوه پیشه ، علی موسوی رحیمی ، رضا حاجی کریمی ، آرش امام بخش اعضای هیات مدیره این انجمن به گفت و گو نشستند .

– استفاده از تبلیغات و رسانه های جمعی در داخل و خارج از کشور برای معرفی ظرفیت ها ، تقویت ظرفیت سازی ، توانمند سازی ، کمک به شرکت های ایرانی برای بروز رسانی و حضور در کشور ها ی هدف و همکاری با نهادها بین المللی در کوتاه ، میان و بلند مدت تاکید شد.

– استفاده از ابزارهای تبلیغاتی و رسانه ای کشورهای همسایه و منطقه در برنامه های انجمن وجود دارد و باید سرعت در شناسایی شرکت های ایرانی به خصوص شرکت های عضو بیشتر شود.

– دولت جمهوری اسلامی و ستاد بازسازی در رابطه با تعیین خطوط اعتباربرای بازسازی و اجرای پروژه در کشور سوریه ، شرکت های عضو انجمن را مورد حمایت جدی تری قرار دهد .

– حضور شرکت های مهندسین مشاور با سابقه و توانمند در فعالیت های صادراتی در بخش فنی و مهندسی توسط دولت و نهاد های مرتبط در خطوط اعتباری سوریه جدی تلقی شوند تا بتواند با ارز آوری غیر نفتی به توانمندی های لازم برسند .

– فرگیری آموزش های لازم قوانین و مقررات بین المللی و کشوری ، آموزش فیدیک ، آشنایی با کشورهای هدف در زمینه های فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی تاکید شد .
– دولت نسبت به اهدا جوایز صادراتی به شرکت های عضو انجمن که از سال ۱۳۹۰ معطل مانده و اجرایی نشده و نسبت به ایجاد الگوی صادراتی مناسب با صادرات خدمات و دانش فنی و مهندسی اهتمام جدی داشته باشد..

گفتنی است که انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران از سال ۱۳۷۷ کار خود را توسط چهار تشکل جامعه مهندسن مشاور ایران ، سندیکای شرکت های ساختمانی ، انجمن مهندسان مشاور معمار و شهرساز و سندیکای شرکت های تاسیسات و صنعتی ایران با عضویت ۲۶۰ شرکت و بستر سازی اشتغال بالغ بر ۲۵۰۰۰۰۰ نفر از فارغ التحصیلان و متخصصان مجرب کشور را فراهم کرده است و این شرکت ها در کشور های همسایه از جمله کشورهای آسیای میانه ، عراق ، کردستان عراق ، افغانستان ، پاکستان ، سوریه ، عمان ، شمال افریقا و جنوب شرق آسیا فعالیت دارند .

IccairTelegram

همچنین

دولت باید مطالبات شرکت های ایرانی از کشور عراق را پیگیری کند

عضو هیات مدیره انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران از دولت و دست اندرکاران ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *