خانه / اخبار / اصلاح ضمانتنامه بانک‌های ایرانی با صندوق توسعه صادرات هند

اصلاح ضمانتنامه بانک‌های ایرانی با صندوق توسعه صادرات هند

وزارت اقتصاد در پیشنهادی خواستار صدور اصلاحیه شماره سه بر ضمانتنامه قرارداد خط اعتباری منعقده بین سیستم بانکی کشور با صندوق توسعه صادرات هند شد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ،  وزارت امور اقتصادی و دارایی به استناد اصلاحیه شماره سه بر موافقتنامه مالی، ارسالی از سوی بانک مرکزی که مقرر شده، مهلت استفاده از تسهیلات موصوف تا ۳۱ اسفند ۲۰۲۱ تمدید شود، پیشنهاد صدور اصلاحیه شماره سه بر ضمانتنامه قرارداد خط اعتباری منعقده بین سیستم بانکی کشور با صندوق توسعه صادرات هند توسط این وزارتخانه به منظور تمدید مهلت قرارداد مذکور از ۳۱ اسفند ۲۰۱۹ تا ۳۱ اسفند ۲۰۲۱ میلادی را برای بررسی و تصویب، به کمیسیون اقتصاد دولت ارایه کرده است.

در این پیش نویس تاکید شده تا به استناد تبصره ۳ قانون بودجه سال ۹۹،‌اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بر اساس مصوبه شماره (۱۴۲۰۶۴/ت۵۳۵۲۸ه) مورخ ۹۵/۱۱/۱۴ هیات وزیران ضمانتنامه قرارداد خط اعتباری منعقده بین سیستم بانکی کشور با صندوق توسعه صادرات هند اصلاح شود.

در این پیش‌نویس آمده که وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است به منظور تمدید مهلت استفاده از قرارداد خط اعتباری باصندوق توسعه صادرات هند، به نمایندگی از سوی دولت برای لازم‌الاجراشدن موافقت مالی مربوطه، اصلاحیه به ضمانتنامه مربوط را صادر کند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *