خانه / اخبار / ایران و قطر فصل نوینی از همکاری ها؛ تبادل نیروی کار

ایران و قطر فصل نوینی از همکاری ها؛ تبادل نیروی کار

ایران و قطر که در سالهای اخیر در چارچوب توسعه روابط و همکاری ها برنامه ریزی های جدیدی را در دستور کار قرار داده اند، درتازه ترین اقدام در زمینه تبادل نیروی کار ماهر و متخصص و سیاستگذاری بازار کار همکاری می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، یکی از راه‌های کاهش نرخ بیکاری اعزام نیروی کار به کشورها دیگر است و این اقدام همواره مورد توجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است. به گونه‌ای که پیش‌بینی شده پنج هزار نفر نیروی کار سال آینده به خارج از کشور اعزام شود.

براین اساس مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری سومین نشست کمیته مشترک وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و وزارت توسعه اداری،کار و امور اجتماعی دولت قطر در دوحه خبر داد.

به گفته «علی حسین شهریور» در این نشست طرفین ضمن توافق برای گسترش مناسبات دو جانبه در حوزه‌های تبادل نیروی کار ماهر و متخصص، روابط کار و سیاست گذاری بازار کار، بر وجود اراده عملی برای ارتقاء سطح همکاری‌ها تاکید کردند .

تسهیل صدور و تمدید مجوز کار برای نیروی کار ایرانی، ارسال فهرست کارگران ایرانی به صورت سالیانه و به شکل ادواری برای طرف ایرانی ، تبادل فهرست‌های موسسات کاریابی مورد تایید و تسهیل ارتباط کاریابی های دو کشور بخش دیگری از توافقات انجام شده از سوی کمیته مشترک بود.

مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه بازرسی کار و آگاهی در مورد هیات‌های حل اختلافات کارگری و کارفرمایی و همکاری و حمایت هرچه بیشتر از مواضع یکدیگر در سازمان بین المللی کار نیز مورد موافقت طرفین قرار گرفت .

در این نشست مقرر شد برنامه اقدام مشترک همکاری بین دو وزارتخانه تدوین و در سال ۲۰۲۰ میلادی در تهران یا دوحه توسط وزرای دو کشور به امضا برسد.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *