خانه / اخبار / ایران و قطر فصل نوینی از همکاری ها؛ تبادل نیروی کار

ایران و قطر فصل نوینی از همکاری ها؛ تبادل نیروی کار

ایران و قطر که در سالهای اخیر در چارچوب توسعه روابط و همکاری ها برنامه ریزی های جدیدی را در دستور کار قرار داده اند، درتازه ترین اقدام در زمینه تبادل نیروی کار ماهر و متخصص و سیاستگذاری بازار کار همکاری می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، یکی از راه‌های کاهش نرخ بیکاری اعزام نیروی کار به کشورها دیگر است و این اقدام همواره مورد توجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است. به گونه‌ای که پیش‌بینی شده پنج هزار نفر نیروی کار سال آینده به خارج از کشور اعزام شود.

براین اساس مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری سومین نشست کمیته مشترک وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و وزارت توسعه اداری،کار و امور اجتماعی دولت قطر در دوحه خبر داد.

به گفته «علی حسین شهریور» در این نشست طرفین ضمن توافق برای گسترش مناسبات دو جانبه در حوزه‌های تبادل نیروی کار ماهر و متخصص، روابط کار و سیاست گذاری بازار کار، بر وجود اراده عملی برای ارتقاء سطح همکاری‌ها تاکید کردند .

تسهیل صدور و تمدید مجوز کار برای نیروی کار ایرانی، ارسال فهرست کارگران ایرانی به صورت سالیانه و به شکل ادواری برای طرف ایرانی ، تبادل فهرست‌های موسسات کاریابی مورد تایید و تسهیل ارتباط کاریابی های دو کشور بخش دیگری از توافقات انجام شده از سوی کمیته مشترک بود.

مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه بازرسی کار و آگاهی در مورد هیات‌های حل اختلافات کارگری و کارفرمایی و همکاری و حمایت هرچه بیشتر از مواضع یکدیگر در سازمان بین المللی کار نیز مورد موافقت طرفین قرار گرفت .

در این نشست مقرر شد برنامه اقدام مشترک همکاری بین دو وزارتخانه تدوین و در سال ۲۰۲۰ میلادی در تهران یا دوحه توسط وزرای دو کشور به امضا برسد.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *