خانه / اخبار کوتاه / کمیسیون‌های مشترک ایران و ترکیه از فعالترین کمیسیون‌های فعال در منطقه و دنیا

کمیسیون‌های مشترک ایران و ترکیه از فعالترین کمیسیون‌های فعال در منطقه و دنیا

محمد فرازمند سفیر ایران در ترکیه نیز با اشاره به دیدارهای روز گذشته مقامات ایرانی و ترکیه در آنکارا این نشست ها را نوید بخش آغاز دوره‌ای جدید در روابط دو کشور دانست.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، وی با اشاره به برگزاری ۲۷ اجلاس کمیسیون‌های مشترک ایران و ترکیه در طول سه دهه اخیر، گفت: این نشست ها به طور مستمر برگزار شده و آخرین نشست کمیسیون در سپتامبر ۲۰۱۹ در آنکارا برپا شد و  حوزه بهداشتی و دارویی در آخرین نشست به فعالیت‌های کمیسیون اضافه شد.

سفیر ایران در ترکیه اظهارکرد: کمیسیون‌های مشترک دو کشور ایران و ترکیه از فعالترین کمیسیون‌های فعال در منطقه و دنیا هستند که با برگزاری کمیسیون بیست و هشتم مشترک در تهران سال پرباری در روابط دو کشور رقم خواهد خورد.

ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی زمینه‌ساز تعامل با ترکیه

مهدی قلعه نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با تاکید بر اهمیت برگزاری چنین همایشی گفت: ما دارای ۵ هزار شرکت دانش‌بنیان و فناوری در داخل ایران هستیم که اکنون حدود ۸۰ شرکت در ۴ حوزه بهداشت، فناوری اطلاعات و ارتباطات، الکترونیک، ماشین آلات و مواد پیشرفته در این همایش حضور دارند.

وی با اعلام برگزاری چند نمایشگاه تخصصی در سال جاری در ایران، از آمادگی ایران برای میزبانی از هیئت های ترک در خبر داد و افزود: ما می‌توانیم بخشی از این هزینه‌ها را تامین کنیم و مایلیم که این نشست‌ها به شکل تخصصی صورت بگیرد. در وهله نخست نیز حوزه سلامت را در نظر داریم.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

صادرات ایران به عراق در جریان است

عضو هیأت رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق گفت:‌ صادرات ایران به عراق ادامه دارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *