خانه / اخبار / کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با میزهای ساخت داخل

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با میزهای ساخت داخل

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ مجموعه قراردادها و تفاهم‌نامه‌های میزهای ساخت داخل برگزار شده، تاکنون کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی به همراه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، «مهدی صادقی نیارکی» در گردهمایی روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، افزود محور اصلی برنامه‌های امسال وزارتخانه رونق تولید است که مهمترین برنامه تعریف شده آن نهضت ساخت داخل است.

وی بیان‌داشت: تاکنون ۹ میز ساخت داخل در صنایع خودرو، موتورسیکلت، پتروشیمی، مخابرات، مس و فولاد برگزار شده و تا پایان سال هفت میز دیگر ساخت داخل برگزار می‌شود که در زمینه لوازم خانگی، تجهیزات پتروشیمی، تاسیسات ریلی و صنعت فولاد خواهد بود.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۰ می‌خواهیم ۱۰ میلیارد دلار از واردات را داخلی‌سازی کنیم، گفت: دستیابی به استقلال و خودکفایی و تغییر رویکرد از مونتاژ کاری به فناوری را در این راستا دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: تاکنون نمایشگاه توانمندی‌های ساخت داخل و ارائه نیازمندی‌ها در ۶ استان کشور برگزار شده است.

صادقی نیارکی اضافه کرد: از تیرماه امسال تاکنون سه میز ساخت داخل در صنعت خودرو و موتورسیکلت با کاهش ارزبری ۲۷۵ میلیون یورویی، دو میز صنعت مخابرات با کاهش ارزبری ۱۱۸ میلیون یورویی و دو میز صنعت پتروشیمی با کاهش ارزبری ۹۲ میلیون یورو برگزار شده است.

وی افزود: همچنین میز ساخت داخل مس با کاهش ارزبری ۷۰۰ هزار یورویی و میز ساخت داخل فولاد با کاهش ارزبری ۴۳۰میلیون یورویی برگزار شده است.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *