خانه / اخبار / ۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت صادرات به کشورهای همسایه وجود دارد

۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت صادرات به کشورهای همسایه وجود دارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس بررسی‌های کارشناسی انجام شده ۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت صادرات به بازار کشورهای همسایه وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، حمید زادبوم ایران در نشست میرصادراتی قطر و عمان در اتاق تعاون هرمزگان افزود: به ترتیب کشورهای پاکستان و ترکیه بیشترین ظرفیت پذیرش کالاهای تولیدی ایران را دارند که این برای جوانان و فعالان اقتصادی خبر خوبی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ظرفیت و گروه‌های کالایی دارای مزیت صادراتی به این کشورها مشخص شده که بر روی پایگاه اینترنتی این سازمان منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: کشورهای حاشیه خلیج فارس باتوجه به جمعیت و وسعتی که دارند بازارهای خوبی برای برخی کالاهای کشور هستند ولی بازارهای بزرگ مانند روسیه و چین هم مد نظر صادر کنندگان باشد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: حجم مبادلات تجاری بین ایران و قطر ۲۳۰ میلیون دلار و ایران و عمان یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار است که می‌تواند افزیش یابد.

زادبوم اشاره کرد: در ماه‌های آینده کمیسیون مشترک ایران و قطر در تهران برگزار و راه‌های افزایش تبادلات تجاری بررسی می‌شود وهمچنین در حاشیه آن نیز نمایشگاهی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: کشور عمان هم ظرفیت مناسبی برای صادرات کالاهای کشاورزی و صادرات مجدد است که حتی صادر کنندگان می‌توانند از آن برای صادرات مجدد کالاهای خود استفاده کنند.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *