خانه / اخبار / تسهیل حضور شرکت‌های خارجی در مراودات تجاری

تسهیل حضور شرکت‌های خارجی در مراودات تجاری

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران افزود: با راه‌اندازی گمرک در شرکت سهامی نمایشگاه‌ها و صفر کردن نرخ سود بازرگانی توانستیم حضور شرکت‌های خارجی را در مراودات تجاری تسهیل کنیم که این یک امتیاز برای حضور پررنگ شرکت‌های خارجی در جهت ارزآوری محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، به گزارش  روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، «بهمن حسین زاده» با بیان اینکه نمایشگاه‌های تخصصی که در دو سال اخیر برگزار کردیم در رونق تولید و صادرات به کشورهای همسایه نقش مؤثری داشته است، اظهار کرد: توسعه حضور در کشورهای دوست و مشترک المنافع می‌تواند به رونق صادرات ایران کمک کند.

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه‌ها به عنوان مهمترین و کارآمد ترین ابزارهای بازاریابی از اهمیت خارق العاده ای برخوردار هستند، گفت: رشد درآمد ریالی نمایشگاه‌ها در سال جاری نسبت به سال گذشته در رونق تولید و صادرات نقش مؤثری داشته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: حضور تجار و شرکت‌های سرمایه‌گذاری ایرانی و خارجی در نمایشگاه‌های این چنینی می‌تواند زمینه سازآشنایی، برگزاری جلسات و موافقت نامه‌هایی برای افزایش سطح صادرات غیرنفتی کشور شود.

وی عنوان کرد: اهداف از پیش تعیین شده برای کشور در سند چشم انداز ۲۰ ساله مبنی بر دستیابی به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فن آوری در سطح منطقه آسیای جنوب غربی، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و نامگذاری سال‌های اخیر با اهداف اقتصادی نشأت گرفته از آرمان‌های ایشان است که با تلاش و غیرت عمومی ملت ایران امیدواریم روزی قادر باشیم اقتصاد کشور را بر اساس منابع غیر نفتی بنا کنیم.

وی یادآور شد: صفر شدن نرخ سود بازرگانی کالاهای نمایشگاهی با پیگیری شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی و همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اقتصادی هیات دولت به تصویب رسد و پس از ابلاغ هیات وزیران به اجرا درآمد.

حسین زاده با اشاره به شرایط حساس کنونی که کشور با تحریم های اقتصادی روبروست تاکید کرد: خوشبختانه فعالان اقتصادی کشور ما به ویژه صاحبان صنایع و بازرگانان با درک اهمیت نمایشگاه‌ها در دست‌یابی به بازارهای فروش، صدور کالا و خدمات، تأمین مواد اولیه و تجهیزات موردنیاز و شناسایی تحولات تکنولوژیکی جهان فعالانه در برنامه‌های نمایشگاه‌های داخلی و برون مرزی ما مشارکت می‌کنند.

وی در عین حال با بیان اینکه حضور در نمایشگاه‌ها موجب آشنا شدن با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ناشناخته است، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم مسوولیت‌های خطیری را که برای رونق تولید و مقابله با تحریم‌های ناجوانمردانه اقتصادی استکبار جهانی بر دوش داریم به نحو احسن انجام دهیم.

چهارمین نمایشگاه توانمندیهای صادراتی ایران با عنوان ایران اکسپو در تاریخ پانزدهم تا هیجدهم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی شهرآفتاب برگزار می‌شود.

این نمایشگاه با توجه فرامین رهبری، اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و همچنین با هدف افزایش تولید داخلی و ایجاد اشتغال برگزار می‌شود.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *