خانه / اخبار / وزیر صمت باید کمیته مشترک ایران و عراق را تشکیل دهد

وزیر صمت باید کمیته مشترک ایران و عراق را تشکیل دهد

دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران گفت : برای پیگیری مطالبات پیمانکاران و شرکت های ایرانی از عراق ، باید وزیر صنعت ، معدن و تجارت کمیته مشتر ک را تشکیل دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن وی که روز گذشته در کمیته پروژه های عراق سخن می گفت افزود: وضعیت موجود عراق برای اتمام پروژه های پیمانکاران و شرکت های ایرانی در این کشور بسیار سخت و دشوار شده است .

وی تاکید کرد : باید این کمیته هر چه سریعتر به ریاست وزیر صمت تشکیل شود تا مطالبات پیمانکاران ایرانی از کشور عراق وصل گردد.

به گفته صالحی ، عراق به عنوان یکی از بازار های هدف برای صدور خدمات فنی و مهندسی قابل توجه است ، ولی شرایط گذشته توسط نیروهای داعش و دیگر نیروهای تکفیری کار را برای پیمانکاران دشوار کرده و شهادت ۴ نفر از تکنسین ها و مجروحیت ۴ نفر دیگر در نیرو گاه دبیس در شمال این کشور ، نمونه بارز این نا امنی و نا آرامی ها است .

دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران با اشاره به وضعیت نا آرامی ها ی سیاسی و اجتماعی طی ماه های گذشته نیز گفت : شرکت های ایرانی ۶۰۰ میلیون دلار از دولت عراق برای انجام پروژه های خود طلب دارند که متاسفانه در این کشور تاکنون کسی پاسخگو نبوده است .

وی اظهار امیدواری کرد که با بازگشت آرامش به این کشور همسایه و دوست و با حمایت های سیاسی و امنیتی دولت جمهوری اسلامی ایران ، شرکت های پیمانکار ایرانی به حقوق قانونی خودشان برسند.

به گفته صالحی ، استهلاک دستگاه ها ، وجود ماشین آلات ساختمانی مستقر در این پروژه ها در عراق واستقرار نیروی انسانی متخصص و کارآمد این پیمانکاران ، بیش از ۵ سال است که با ضر های جبران ناپذیر مواجه هستند و این رفتارها به این شرکت ها تحمیل شده است .

دبیر انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران با توجه به شرایط بحرانی فروش نفت و تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه کشورهای غربی به سردمداری آمریکا ،صدور خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی می توانند با ترویج و تشویق بهترین گزینه و جایگزین مناسب نفت عنوان کرد و گفت: شایسته است سازمان ها و نهاد های مرتبط با کمک به این شرکت ها در صادرات خدمات فنی و مهندسی به صورت تعریف شده و تشکیلاتی ، این صنعت سودآور و ارزآور را هدایت ، حمایت و نظارت کند.

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *