خانه / اخبار / شرکت های پیمانکار پروژه در داخل کشور عراق خواستار توجه بیشتر دولت ایران شدند

شرکت های پیمانکار پروژه در داخل کشور عراق خواستار توجه بیشتر دولت ایران شدند

به گزارش روز گذشته پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، ۴۰ شرکت ایرانی دارای پروژه در کشور عراق نسبت به دریافت نکردن مطالبات قانونی و حق و حقوق خود خواستار توجه بیشتر دولت ایران شدند .

در سومین نشست این شرکت ها طی شش ماه گذشته با اشاره به مشکلات موجود ، ناامنی های سیاسی ، نظامی و اجتماعی ، نبود نقدینگی ، بلوکه شدن پول های شرکت های ایرانی توسط بانک های عراقی و عدم پاسخگو یی و بی توجه ای مسئولان کشور عراق تاکید شد ، آنها خواستار توجه دولت جمهوری اسلامی ایران به خصوص نهادهای مرتبط شرکت های پیمانکار ایرانی شدند.

همچنین در این نشست تصریح شد که شرایط موجود برای درآمد های ارزی ایران به خصوص در آمد های نفتی با مشکل مواجه شده است ، از طریق صدور خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی می توان به کسب ثروت و درآمد دست یافت .

حاضرین در این نشست تاکید کردند که متاسفانه سفارتخانه و کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در برخی از کشور ها به خصوص عراق حافظ منافع شرکت های ایرانی نیستند .

شرکت های دارای پروژه در کشور عراق ضمن حفظ بازار مناسب و در دسترس کشور عراق ، تصریح کردند : باید کمیته برنامه ریزی و حمایتی برای وصول مطالبات پیمانکاران ایرانی و ادامه حیات کاری آنها توسط دولت جمهوری اسلامی ایران تشکیل شود تا بتوان از این بحران موجود خارج شد .

در ادامه حاضرین ضمن تقدیر و تشکر از پیگیری های کمیته پروژه های عراق مستقر در انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ، خواستار توجه بیشتر مسئولان کشور به ترویج صدور خدمات فنی و مهندسی به دیگر کشور ها برای ارز آوری و کمک به درآمدهای دولت شدند .

در ادامه مقرر گردید این نشست ها به صورت فصلی با حضور مسئولان دولتی ایران برای پاسخگویی و پیگیری مطالبات شرکت های پیمانکار برگزار شود.

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *