خانه / اخبار / همایش “همکاری های تجاری ایران و هند” برگزار شد

همایش “همکاری های تجاری ایران و هند” برگزار شد

همایش “همکاری های تجاری ایران و هند ” روز دوشنبه با ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران و همکاری “بانک یوکوی” هند و با حضور شماری از تجار و مدیران شرکت های هندی در شهر کلکته برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، در این همایش دکتر علی چگنی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان اقتصادی در بخش های مختلف ایران و هند ، بر ضرورت و امکان توسعه مناسبات تجاری دو کشور تاکید کرد.

وی در این همایش، با اشاره به وجود ساز و کار بانکی دوجانبه با هند، گسترش مراودات تجاری در بخش های غیر نفتی دو کشور را زمینه مناسبی برای ارتقا روابط اقتصادی توصیف و تاکید کرد که تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا نباید مانعی در گسترش روابط هند و ایران باشد.

در این همایش همچنین مدیران فدراسیون صادرکنندگان هند با اشاره به اراده و علاقمندی تجار هندی برای همکاری های تجاری با ایران، بر ضرورت رفع برخی موانع موجود تاکید کردند.

در پایان سفیر جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل یوکو بانک به عنوان یکی از دو بانک کارگزار عمده در خصوص روابط با ایران، به پرسش ها، مسائل و مشکلات صادرکنندگان و وارد کنندگان پاسخ دادند.

همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند در دیدار با مدیران بانک یوکوی هند، بر تسهیل و تسریع بیش از پیش روابط بانکی و مراودات تجاری دو کشور تاکید نمود.

دو طرف همچنین تصمیم گرفتند تا با انجام سفر های متقابل تجار دو کشور، در زمینه گسترش روابط تجاری میان دو کشور تلاش شود.

ارزش کل تجارت دوجانبه میان هند و ایران در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۸ میلیارد دلار بوده است. صادرات هند به ایران شامل برنج، چای، روغن و کنجاله سویا، الکترودهای کربنی برای دستگاه های برقی، عصاره روغن، کاغذ و دارو می شود. در مقابل واردات این کشور از ایران شامل محصولاتی چون نفت، مواد شیمیایی طبیعی و غیر طبیعی و کودهای شیمیایی می شود.

شاخص حجم تجارت هند با ایران در سه سال گذشته از ۳.۴ به ۴.۱۳ افزایش یافته است که این نشان دهنده اهمیت تجاری ایران برای هند است.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *