خانه / اخبار / وزیر سوری خواستار تشکیل شرکت‌های مشترک تهران و دمشق شد

وزیر سوری خواستار تشکیل شرکت‌های مشترک تهران و دمشق شد

وزیر خدمات عمومی و مسکن سوریه دوشنبه شب بر همکاری سوریه با ایران در سایه تحریم‌های ظالمانه علیه دو کشور تأکید کرد و گفت: برای آن که همکاری میان دو کشور تداوم یافته و به نتایج مطلوب برسد، تشکیل شرکت‌های مشترک در زمینه تحقیقاتی و ساخت وساز ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، “سهیل محمد عبداللطیف” که به دعوت وزیر راه و شهرسازی ایران، به تهران سفر کرده، این سخنان را در دیدار با “غلامرضا انصاری” معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران بیان کرده است.

 وزیر خدمات عمومی و مسکن سوریه با اشاره به اینکه زمینه‌های زیادی برای همکاری تهران و دمشق و بهره‌مندی از تجربه متقابل در زمینه ساخت  وساز و توسعه عمرانی وجود دارد، گفت:

دمشق بدنبال آن است که تأسیسات زیربنایی و بازسازی مناطق ویران شده توسط تروریست‌ها را به کمک متحدانش بازسازی کند.

برای آن که همکاری میان دو کشور تداوم یابد و به نتایج مطلوب برسد، ضرورت دارد شرکت‌های مشترک میان ایران و سوریه در زمینه تحقیقاتی و ساخت وساز ایجاد شود.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه ایران نیز در این دیدار گفت: همانگونه که در مبارزه با ترورسم در کنار سوریه بودیم، در مرحله بازسازی نیز از این کشور حمایت می‌کنیم.

سانا همچنین گزارش داد: عبداللطیف در دیدار با “حسن دانایی فر” مشاور معاون ریاست جمهوری ایران و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه نیز چشم‌انداز توسعه روابط دوجانبه بویژه در زمینه مسکن و خدمات عمومی را مورد بررسی قرار داده است.

عبداللطیف افزود: نقشه راه مشترک ایران و سوریه برای افزایش همکاری‌های دوجانبه تهیه شده است.

دانایی‌فر با اعلام تمایل بخش خصوصی و دولتی ایران برای مشارکت در بازسازی سوریه و توسعه روابط دوجانبه تأکید کرد: طرح دشمنان برای ضربه زدن به ایران، سوریه، عراق و لبنان شکست خورده است.

وی گفت: نقشه‌ها و توهمات دشمنان با بیداری ملت ایران و اتحاد آنان با رهبری شکست خورد و دشمنان همانگونه که در سوریه، عراق و لبنان  شکست خوردند، در ضربه زدن به ایران و محور مقاومت نیز ناکام خواهند ماند.

جلسه کمیته مشترک اجرایی مسکن و شهرسازی ایران و سوریه روز دوشنبه در وزارت راه و شهرسازی ایران و در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه ساخت.

منبع : سانا

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *