خانه / اخبار / وزیر راه: دو شرکت مشترک بین ایران و سوریه ایجاد می‌شود

وزیر راه: دو شرکت مشترک بین ایران و سوریه ایجاد می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دو شرکت مشترک بین ایران و سوریه ایجاد می‌شود که نقش کافرمایی دارند، گفت: پروژه‌ها و اقدامات توسط این شرکت‌های مشترک به شرکت‌های ایرانی دارای صلاحیت و باسابقه واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، «محمد اسلامی» روز گذشته در همایش تجاری ایران و سوریه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، بیان کرد: در یک سال گذشته در کمیسیون مشترک ایران و سوریه گام‌های بزرگی برداشته شد و روند کار بهتر از گذشته بود.

وی با اشاره به پیروزی‌های سوریه گفت: امروز شرایط برای حضور موثر شرکت‌های ایرانی در سوریه بهتر از هر زمانی مهیاست.

اسلامی ادامه داد: امروز پروژه‌های مسکونی سوریه شامل ساخت واحدهای مسکونی و همچنین توسعه زیربناهای حیاتی کشور برای این دولت اولویت دارد.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه دو شرکت مشترک بین ایران و سوریه تشکیل می‌شود، افزود: از آنجا که این شرکت، پروژه‌ها را به شرکت‌های ایرانی واگذار می‌کند، وزارت راه و شهرسازی ایران ضمانت این شرکت‌ها را کرده و این گونه ورود شرکت‌های ایرانی به سوریه هموار می شود.

وی همچنین با بیان اینکه حمل‌ونقل و موضوعات بانکی و گمرکی به مراحل خوبی رسیده، خطاب به فعالان سوری گفت: با گسترش فعالیت‌ها یک روال متفاوت از آنچه با دیگر کشورها تجربه کردید، تجربه خواهید کرد.

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

جهانگیری: همسایگان بزرگترین سرمایه صادراتی ایران هستند

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه کشورهای همسایه مهم‌ترین هدف و بزرگترین سرمایه‌های صادراتی ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *