خانه / اخبار کوتاه / بررسی لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده در دستور کار مجلس

بررسی لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده در دستور کار مجلس

روز دوشنبه نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده و طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران را بررسی خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، قرار است عصر روز دوشنبه نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس پس از پایان صحن علنی، مواد ارجاعی از صحن درباره لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده را در کمیسیون بررسی کنند.

 این لایحه از طرف نمایندگان مجلس برای بررسی و اصلاح، به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارجاع شده است.  از ۲۲۳ نماینده حاضر در مجلس ۱۷۶ نماینده رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع به ارجاع این لایحه به کمیسیون اقتصادی مجلس داده‌اند

 قانون مالیات بر ارزش افزوده در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ پس از تصویب مجلس شورای اسلامی، در تاریخ یکم مهر ماه ۸۷ در ۵۳ ماده و ۴۷ تبصره به صورت آزمایشی برای مدت ۵ سال در کشور به اجرا درآمد.

با سپری شدن زمان اجرای آزمایشی و گذشت حدود ۱۲ سال از آن، نیاز به بازنگری در قانون مالیات بر ارزش افزوده احساس می‌شود. مجلس شورای اسلامی بنا به اهمیت موضوع و جهت بررسی‌ بیشتر با اکثریت آراء لایحه مالیات بر ارزش افزوده را به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده است.

منبع :

IccairTelegram

همچنین

صادرات ایران به عراق در جریان است

عضو هیأت رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق گفت:‌ صادرات ایران به عراق ادامه دارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *