خانه / اخبار / اقتصاد ایران در دور باطل عدم حمایت کافی و انتظار بالای مسئولان گیر افتاده است

اقتصاد ایران در دور باطل عدم حمایت کافی و انتظار بالای مسئولان گیر افتاده است

نایب‌رئیس اتاق ایران گفت : ما باید در شرایط تحریم و شرایط بد اقتصاد از ظرفیت‌های ملی و توان پایداری اقتصادی خود پاسداری کنیم. امروز بانک‌ها حکم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را رعایت نمی‌کنند. در پیش گرفتن این رویه‌ها نتیجه‌ای جز نابودی بنگاه‌های اقتصادی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، محمدرضا انصاری درباره چشم‌انداز اقتصاد ایران در نیمه‌دوم سال ۱۳۹۸ می‌گوید: رشد اقتصادی، کنترل تورم و بهبود محیط کسب و کار در نیمه اول سال ۱۳۹۸ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مثبت بوده است؛ این نشان از پویایی حیات اجتماعی مردم ایران دارد که حتی در شرایط تحریم و شرایط سخت اقتصادی هم ناامید نمی‌شوند و دست از تلاش برنمی‌دارند.

او ادامه می‌دهد: اما برای ادامه این روند مثبت، دولت مجبور است گام‌های اساسی بردارد. این گام‌ها در حمایت از تولید، صادرات و بهبود وضعیت کسب و کار و اصلاح نظام بانکی می‌تواند صورت گیرد. امروز بانک‌ها به فکر تاراج و نابودی صنایعی هستند که به سیستم بانکی بدهی دارند. باید جلوی این رویه گرفته شود.

به گفته نایب‌رئیس اتاق ایران، تولید و صنعت ایران استعدادهایی هستند که به هدر می‌رود. ما باید در شرایط تحریم و شرایط بد اقتصاد از ظرفیت‌های ملی و توان پایداری اقتصادی خود پاسداری کنیم. امروز بانک‌ها حکم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را رعایت نمی‌کنند. در پیش گرفتن این رویه‌ها نتیجه‌ای جز نابودی بنگاه‌های اقتصادی ندارد.

انصاری ادامه می‌دهد: به نظر من در شرایط خاص اقتصاد ایران ما باید از تمام ظرفیت‌های داخلی برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور بهره بگیریم؛ از تسهیل مقررات محیط کسب‌وکار تا حمایت از تولید و فرصت برای بازپرداخت بدهی واحدهای تولیدی. باید جلوی دور باطل را گرفت؛ اقتصاد ایران در دور باطل عدم حمایت کافی و انتظار بالای مسئولان از آن گیر افتاده است.

به گفته انصاری بخش زیادی از مشکلات اقتصادی ایران از رکود تا تورم به علل و عوامل داخلی برمی‌گردد. دولت و بانک مرکزی در کنار کل حاکمیت باید سیاست و استراتژی حمایت از تولید در پیش بگیرند.

او تاکید می‌کند: اگر نظام سیاسی رویه حمایت از تولید و صنعت در پیش بگیرد حتماً مردم هم سختی‌ها را تحمل می‌کنند ولی متاسفانه ناهماهنگی و سنگ‌اندازی پیش پای اقتصاد بیشتر از ناحیه دولت‌ها و سایر نهادهای حاکمیتی اتفاق می‌افتد.

منبع : پایگاه خبری اتاق ایران

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *