خانه / اخبار / اقتصاد ایران در دور باطل عدم حمایت کافی و انتظار بالای مسئولان گیر افتاده است

اقتصاد ایران در دور باطل عدم حمایت کافی و انتظار بالای مسئولان گیر افتاده است

نایب‌رئیس اتاق ایران گفت : ما باید در شرایط تحریم و شرایط بد اقتصاد از ظرفیت‌های ملی و توان پایداری اقتصادی خود پاسداری کنیم. امروز بانک‌ها حکم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را رعایت نمی‌کنند. در پیش گرفتن این رویه‌ها نتیجه‌ای جز نابودی بنگاه‌های اقتصادی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، محمدرضا انصاری درباره چشم‌انداز اقتصاد ایران در نیمه‌دوم سال ۱۳۹۸ می‌گوید: رشد اقتصادی، کنترل تورم و بهبود محیط کسب و کار در نیمه اول سال ۱۳۹۸ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مثبت بوده است؛ این نشان از پویایی حیات اجتماعی مردم ایران دارد که حتی در شرایط تحریم و شرایط سخت اقتصادی هم ناامید نمی‌شوند و دست از تلاش برنمی‌دارند.

او ادامه می‌دهد: اما برای ادامه این روند مثبت، دولت مجبور است گام‌های اساسی بردارد. این گام‌ها در حمایت از تولید، صادرات و بهبود وضعیت کسب و کار و اصلاح نظام بانکی می‌تواند صورت گیرد. امروز بانک‌ها به فکر تاراج و نابودی صنایعی هستند که به سیستم بانکی بدهی دارند. باید جلوی این رویه گرفته شود.

به گفته نایب‌رئیس اتاق ایران، تولید و صنعت ایران استعدادهایی هستند که به هدر می‌رود. ما باید در شرایط تحریم و شرایط بد اقتصاد از ظرفیت‌های ملی و توان پایداری اقتصادی خود پاسداری کنیم. امروز بانک‌ها حکم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را رعایت نمی‌کنند. در پیش گرفتن این رویه‌ها نتیجه‌ای جز نابودی بنگاه‌های اقتصادی ندارد.

انصاری ادامه می‌دهد: به نظر من در شرایط خاص اقتصاد ایران ما باید از تمام ظرفیت‌های داخلی برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور بهره بگیریم؛ از تسهیل مقررات محیط کسب‌وکار تا حمایت از تولید و فرصت برای بازپرداخت بدهی واحدهای تولیدی. باید جلوی دور باطل را گرفت؛ اقتصاد ایران در دور باطل عدم حمایت کافی و انتظار بالای مسئولان از آن گیر افتاده است.

به گفته انصاری بخش زیادی از مشکلات اقتصادی ایران از رکود تا تورم به علل و عوامل داخلی برمی‌گردد. دولت و بانک مرکزی در کنار کل حاکمیت باید سیاست و استراتژی حمایت از تولید در پیش بگیرند.

او تاکید می‌کند: اگر نظام سیاسی رویه حمایت از تولید و صنعت در پیش بگیرد حتماً مردم هم سختی‌ها را تحمل می‌کنند ولی متاسفانه ناهماهنگی و سنگ‌اندازی پیش پای اقتصاد بیشتر از ناحیه دولت‌ها و سایر نهادهای حاکمیتی اتفاق می‌افتد.

منبع : پایگاه خبری اتاق ایران

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *