خانه / اخبار / موفقیت ایران در حفاری بلندترین تونل آبرسان در سریلانکا

موفقیت ایران در حفاری بلندترین تونل آبرسان در سریلانکا

تلاش موفقیت آمیز کشورمان در صدور خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق، کار حفاری بلندترین تونل آبرسان در کشور سریلانکا را به پایان رساند و مردم این کشور هم طمع خدمات ایرانی را چشیدند.

به گزارش روز گذشته پایگاه خبری انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، متخصصان ایرانی چندی پیش موفق شدند در یک رقابت جهانی قرارداد حفاری تونل بلند آبرسان پروژه چند منظوره «اوما اویا» در کشور سریلانکا را به دست آورند.

این تونل که یکی از طولانی‌ترین تونل‌های انتقال آب در کشور سریلانکا به طول ۱۵هزار و ۲۹۰ متر است به دست متخصصان کشورمان اجرایی شد.

اتمام موفقیت آمیز این پروژه بین المللی به جهان نشان داد متخصصان ایرانی با وجود همه سختی ها حرف اول را در ارائه خدمات می زنند.

پشوتن احمددزفولی مدیر این پروژه در این باره گفت: کار حفاری این تونل بلند آبرسان با دو دستگاه حفاری مکانیزه تی.بی.ام یکی در بخش ورودی و دیگری از بخش خروجی انجام شد و با به هم رسیدن این دو دستگاه کار حفاری به پایان رسید.

وی افزود: این تونل از معدود تونل های بلند انتقال آب در جهان است که هیچ گونه دسترسی میانی برای نقشه برداری آن وجود نداشته است.

این پروژه در جنوب شرقی کشور سریلانکا و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری پایتخت این کشور واقع شده است و شامل ۲ سد ، نیروگاه آبی ۲۰ مگاواتی و ۲۵ کیلومتر تونل انتقال آب است.

گفتنی است این پروژه به دست مهندسان مشاور شرکت مهاب قدس، با پیمانکاری شرکت فراب که برنده مناقصه طرح بزرگ ساخت سد و نیروگاه در سریلانکا شدند انجام پذیرفته است .

منبع : ایرنا

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *