خانه / اخبار / رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی انجام می‌شود

رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی انجام می‌شود

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در حال رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی با همکاری اتاق بازرگانی ایران و مرکزی توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن خدمات فنی و مهندسی ایران از فارس ، حمید زادبوم در جلسه با فعالان اقتصادی بخش خصوصی که با حضور وزیر صنعت در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: ثبت سفارش برای کارت‌های بازرگانی صادر شده در سال‌های ۹۷ و ۹۸ (واحدهای تولیدی) آزاد و در تلاش هستیم تا برای تجار هم ثبت سفارش را آزاد کنیم.

وی افزود: در حال رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی با همکاری اتاق بازرگانی ایران و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم تا بتوانیم رتبه‌بندی تجار را اعمال کنیم.

زادبوم بیان داشت: در صورتی که رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی انجام شود می‌توان محدودیت‌ها یا مشوق‌هایی را برای آن اعمال کرد.

وی با بیان اینکه از سال آینده وارد تجارت آزاد با اتحادیه اوراسیا خواهیم شد، گفت: بنابراین از هم‌اکنون باید به فکر تعرفه‌های لیست مرتبط با آن باشیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر اینکه طیف موافق و مخالف وسیعی در حوزه اوراسیا و تعرفه‌های ترجیحی مرتبط با ایران با کشورهای عضو این اتحادیه وجود دارد بیان داشت: تجارت آزاد با این کشورها از یکسال آینده آغاز خواهد شد که بر این اساس ۸۰ تا ۸۵ درصد از کالها را باید برای تجارت با این کشورها آزاد اعلام کرد بنابراین باید از هم‌اکنون بر روی ترکیب فهرست کالایی برای یکسال آینده کار کرد.

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *