خانه / اخبار / هیات وزیران امکان تبدیل انواع شرکت‌های تجاری به یکدیگر را تصویب کرد

هیات وزیران امکان تبدیل انواع شرکت‌های تجاری به یکدیگر را تصویب کرد

هیات وزیران امکان تبدیل انواع شرکت‌های تجاری موضوع ماده ۲۰ قانون تجارت به یکدیگر در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن خدمات فنی ومهندسی ایران ، در پی تصویب شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و با پیگیری معاون حقوقی رئیس‌جمهور، امکان تبدیل انواع شرکت‌های موضوع ماده ۲۰ قانون تجارت به یکدیگر به تصویب هیات وزیران رسید.

هشتادوهفتمین نشست شورای گفت‌وگو به بررسی مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان و برخی شرکت‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی اختصاص داشت. در این نشست عدم امکان تبدیل شرکت‌های تجاری به یکدیگر مورد انتقاد فعالان حوزه دانش‌بنیان قرار گرفت. در نهایت با نظر فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و رئیس شورا، مقرر شد معاونت حقوقی ریاست جمهوری مبانی حقوقی این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

بدین ترتیب با مکاتبات و پیگیری‌های بعدی لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور، این موضوع با الحاق یک ماده به نظام‌نامه اجرای قانون ثبت شرکت‌ها، ۱۵ مهرماه در جلسه هیات وزیران به تصویب رسید.

همچنین قرار شد دستورالعمل نحوه تبدیل این شرکت‌ها به یکدیگر، ظرف سه ماه توسط آن معاونت و با همکاری وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تهیه شود.

براساس ماده ۲۰ قانون تجارت، شرکت‌های تجارتی بر هفت قسم است:
۱ – شرکت سهامی
۲ – شرکت بامسئولیت محدود
۳ – شرکت تضامنی
۴ – شرکت مختلط غیرسهامی
۵ – شرکت مختلط سهامی
۶ – شرکت نسبی
۷ – شرکت تعاونی تولید و مصرف

این مصوبه از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا به وزارتخانه‌های دادگستری و امور اقتصادی و دارایی، معاونت حقوقی رئیسجمهور و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ابلاغ شده است.

IccairTelegram

همچنین

جهانگیری: همسایگان بزرگترین سرمایه صادراتی ایران هستند

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه کشورهای همسایه مهم‌ترین هدف و بزرگترین سرمایه‌های صادراتی ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *