خانه / اخبار / رایزن بازرگانی ایران در عراق: اقدامات ترویجی، افزایش نفوذ و ماندگاری در بازار عراق

رایزن بازرگانی ایران در عراق: اقدامات ترویجی، افزایش نفوذ و ماندگاری در بازار عراق

رایزن بازرگانی ایران در عراق از برگزاری ۹ رویداد نمایشگاه و تبادل ۹ هیئت تجاری میان ایران و عراق طی ۶ ماهه نخست سال‌جاری خبر داد و گفت: انجام اقدامات ترویجی گام مهمی برای افزایش ضریب حضور و نفوذ کالاهای ایرانی در عراق است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان از سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد، با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای اقدامات ترویجی،  ۹ نمایشگاه برگزار و ۹ هیئت تجاری با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و مشارکت بخش خصوصی و همراهی اتاق‌های  بازرگانی اعزام و پذیرش شده است.

وی اظهار داشت: به لحاظ تعداد نمایشگاه و هیئت تجاری اقدام شده در سالجاری ۲۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل وجود داشته که نشان از افزایش توجه و اقبال شرکت‌های ایرانی برای فعالیت در بازار عراق است.

رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: مطابق هدفگذاری صورت گرفته،  ۱۰۰درصد  برنامه نمایشگاهی و هیات‌های تجاری در سالجاری محقق شده است.

بهزاد بیان کرد: در روند رویدادهای ذکر شده مجموعاً ۵۹۰ شرکت ایرانی و عراقی در بخش‌های مختلف کشاورزی، غذایی، بسته بندی، ساختمانی، پوشاک، فرش، تجهیزات پزشکی، ماشین آلات و  ابزرآلات صنعتی، بازرگانی عمومی و… مراودات تجاری و تولید خود را به صورت دو جانبه اقدام و پیگیری نمودند.

وی توجه سیاست برونگرایی صادرات متمرکز بر کشورهای همسایه را به عنوان راهبردی اساسی مورد  اشاره قرار داد و ابراز داشت: همزمان با برگزاری رویدادهای نمایشگاهی و حضور هیئت های تجاری، ۴۴ نشست تخصصی و ملاقات نیز برای تقویت همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق اقدام شده است.

رایزن بازرگانی  سفارت ایران در عراق مهمترین رویداد ۶ ماهه  اخیر در بخش ترویجی را  ایجاد کمیتۀ مشترک همکاریهای بازرگانی ایران و عراق و موفقیت ایران در استمرار  اجرای الگوی مرکز دائم بازاریابی و نمایشگاهی ایران در عراق دانست که در بغداد کلید خورد و آغاز تصمیمات جدیدی جهت افزایش همکاری و بازاریابی مناسب جهت تسهیل روابط مستقیم دو  کشور گردیده است.

گفتنی است، با  ایجاد کمیتۀ مشترک همکاریهای بازرگانی ایران و عراق طی۶ ماهه نخست سال جاری نزدیک به ۵ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی ایران به عراق گزارش شده  که  نشانگر  افزایش  ۱۰ درصدی در ارزش کالاهای صادراتی است .

 

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *