خانه / اخبار / تشریح خدمات جابجایی ارز برای صادر کنندگان به عراق

تشریح خدمات جابجایی ارز برای صادر کنندگان به عراق

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: یکی از دغدغه‌های صادرکنندگان به عراق جابجایی ارز است صادرکنندگان برق و گاز که اعداد بالایی را شامل می‌شود به قول خود روال خاص خود را دارد اما موضوع ما در اینجا جابجایی ارز به غیر از این حوزه‌ها است. ما در صرافی بانک این امکان را داریم که ارز صادرکنندگان را به نرخ نیمایی خریداری کنیم و رفع تعهد ارزی آنها را اعلام کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان از ایلنا، در سلسله نشست اتاق بازرگانی ایران و عراق که با موضوع تامین مالی صادرات در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به اهمیت صادرات در شرایط فعلی اقتصاد کشور گفت: واضح است که به دلایل سیاسی و امنیتی روابط ما با عراق باید در بالاترین سطح قرار گیرد و ما به عنوان نظام بانکی وظیفه داریم که در این راستا فعالیت کنیم، عراق کشور پول‌داری است و درآمد خوبی دارد و هر توسعه اقتصادی که در این کشور صورت بگیرد به نفع ما نیز است.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های صادرکنندگان به این کشور جابجایی ارز است صادرکنندگان برق و گاز که اعداد بالایی را شامل می‌شود به قول خود روال خاص خود را دارد اما موضوع ما در اینجا جابجایی ارز به غیر از این حوزه‌ها است. ما در صرافی بانک این امکان را داریم که ارز صادرکنندگان را به نرخ نیمایی خریداری کنیم و رفع تعهد ارزی آنها را اعلام کنیم.

صالح آبادی با تشریح خدمات ارزی بانک توسعه صادرات در عراق گفت: ما می‌توانیم در عراق پول را بگیریم و در امارات یا ترکیه و یا هر کشور دیگری که امکانات آن را داشته باشیم مبلغ مورد نظر را تحویل دهیم یا می‌توانیم در عراق نیما تحویل بگیریم و در ایران به نرخ نیما ریال تحویل دهیم و یا در ایران یا هر کشور دیگری به نرخ نیما ریال تحویل دهیم.

وی ادامه داد: اگر صادرکننده‌ای دلار و دینار در عراق داشته باشید می‌توانیم همان را در ایران تحویل دهیم مطابق مصوبه بانک مرکزی صادرکنندگان می‌توانند ۲۰ درصد از صادرات خود را اسکانس وارد کنند که ما آن را می‌توانیم با نرخ سنا خریداری کنیم و در همان روز به حساب معرفی شده واریز کنیم. نرخ کارمزد که در خدمات ذکر شد از سه تا ۹ در هزار است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات در پایان گفت: بانک توسعه صادرات روابط بسیار خوبی با صندوق ضمانت صادرات دارد به طوری که ۷۰ درصد پرتفوی این صندوق مربوط به تسهیلات بانک است و زمانی که شرکت‌های فنی و مهندسی ما در عراق به سبب عدم پرداخت مالی عراق دچار مشکل شده بودند به آنها ۲۰۰ میلیون دلار تسهیلات داده شد تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند. این بانک با توجه به اینکه یک بانک تخصصی در حوزه صادرات است فعالیت و خدمات خود را برای دادن خدمات به صادرکنندگان و تمام امکانات خود را بسیج کرده است.

 

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *