خانه / اخبار / رشد ۲۵ درصدی روابط تجاری سوریه و ایران در سال جاری

رشد ۲۵ درصدی روابط تجاری سوریه و ایران در سال جاری

دبیر ستاد مشترک اقتصادی ایران و سوریه گفت: در ۵ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد روابط تجاری بین دو کشور ایران و سوریه توسعه یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان از فارس، محمد دانایی‌فر در نشست کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: در ۵ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۵ درصد روابط تجاری بین دو کشور ایران و سوریه توسعه یافته است که این موضوع نشانگر تلاش اتاق‌های بازرگانی دو کشور برای توسعه همکاری‌ها است.

وی بیان داشت: تجربه سال‌ها کار با عراق نشان می‌دهد که هر جا به بخش خصوصی اصالت داده شده‌اند روابط تجاری هم توسعه و رونق بیشتری داشته است.

دبیر ستاد مشترک اقتصادی ایران و سوریه  اظهار داشت: توصیه ما تنوع بخشی روابط تجاری با سوریه است که یکی از زمینه‌های توسعه همکاری فعالیت در زمینه بخش‌های نفت و انرژی و معدن است.

دانایی‌فر در ادامه با بیان ۳ توصیه برای توسعه همکاری های تجاری بین ایران و سوریه بیان داشت: شرکت‌های ایرانی در راستای معرفی خود به وزارتخانه‌های مختلف سوری خود را در سوریه رجیستر شوند.

وی افزود: برای توسعه همکاری بین دو کشور ایجاد شرکت‌های مشترک در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله نفت و معادن توصیه می‌شود.

دانایی‌فر اظهار داشت: توصیه سوم این است که اتحادیه و انجمن نفت در ساختمانی که به همت اتاق ایرانی در دمشق خریداری شده است دفتری راه‌اندازی کند تا از این طریق ارتباطات با وزارت‌خانه‌ها آسان‌تر شود.

IccairTelegram

همچنین

حذف جایزه صادراتی ظلم مضاعف است/طلب یک میلیارد دلاری پیمانکاران ایرانی از عراق

دبیرکل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران اظهار داشت: با وجود روابط سیاسی استراتژیک ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *