خانه / اخبار / رشد ۲۵ درصدی روابط تجاری سوریه و ایران در سال جاری

رشد ۲۵ درصدی روابط تجاری سوریه و ایران در سال جاری

دبیر ستاد مشترک اقتصادی ایران و سوریه گفت: در ۵ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد روابط تجاری بین دو کشور ایران و سوریه توسعه یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان از فارس، محمد دانایی‌فر در نشست کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: در ۵ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۵ درصد روابط تجاری بین دو کشور ایران و سوریه توسعه یافته است که این موضوع نشانگر تلاش اتاق‌های بازرگانی دو کشور برای توسعه همکاری‌ها است.

وی بیان داشت: تجربه سال‌ها کار با عراق نشان می‌دهد که هر جا به بخش خصوصی اصالت داده شده‌اند روابط تجاری هم توسعه و رونق بیشتری داشته است.

دبیر ستاد مشترک اقتصادی ایران و سوریه  اظهار داشت: توصیه ما تنوع بخشی روابط تجاری با سوریه است که یکی از زمینه‌های توسعه همکاری فعالیت در زمینه بخش‌های نفت و انرژی و معدن است.

دانایی‌فر در ادامه با بیان ۳ توصیه برای توسعه همکاری های تجاری بین ایران و سوریه بیان داشت: شرکت‌های ایرانی در راستای معرفی خود به وزارتخانه‌های مختلف سوری خود را در سوریه رجیستر شوند.

وی افزود: برای توسعه همکاری بین دو کشور ایجاد شرکت‌های مشترک در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله نفت و معادن توصیه می‌شود.

دانایی‌فر اظهار داشت: توصیه سوم این است که اتحادیه و انجمن نفت در ساختمانی که به همت اتاق ایرانی در دمشق خریداری شده است دفتری راه‌اندازی کند تا از این طریق ارتباطات با وزارت‌خانه‌ها آسان‌تر شود.

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *